Два дні поспіль у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.В.Г.Магара йшла прем’єра програми “Музика вільних”.

Її також можна буде подивитися 6 грудня.

У пісенному вернісажі взяли участь артисти драми, балету і музиканти оркестру театру. А ще на глядачів очікував сюрприз — виступ випускниці музичного училища ім. Майбороди оперної співачки Юлії Мох, яка останні 10 років мешкає у Мюнхені, але приїхала у Запоріжжя (у нашому місті живе її мама) спеціально, щоб взяти участь у концерті.

Це був справжній парад талантів! Ведуча концерту — відома артистка Наталія Зубик — про програму “Музика вільних” сказала так:

“Час української музики. Вона об’єднала в собі ліричні мелодії загадкового степу та велич Дніпра, візерунки Прикарпаття, вогняні танці Буковини та Гуцульщини, запальні козацькі гопаки. Це справжнє диво і неперевершений скарб”.

У півторагодинній програмі звучали українські народні та естрадні пісні, інструментальні твори українських композиторів.

Весь вечір на сцені був оркестр театру, і глядачі з задоволенням насолоджувалися майстерністю талановитих музикантів, які до цього “ховалися” від публіки в оркестровій ямі. Глядачі аплодували усім музикантам оркестру, яким диригує В’ячеслав Тодика (він також пише аранжування).

Особливо вражали своїм професіоналізмом солісти — заслужена артистка України Ольга Беженарь, Ксенія Кізюн, Інна Михайленко, Ігор Тодика, Ярослав Ніколаєв і Гліб Формальський.

У програмі звучали українські народні пісні - “Вечір, вечір, вечорочок”, “Ішло дівча лучками”, естрадні хіти - “Гуцулка Ксеня”, “Намалюй мені ніч”, “Кленова балада”, “Враже”, “Біля тополі”, “Незламна” та інші. Завершувався концерт виконанням пісні “Мир над Україно.”

На сцену виходили артисти драми і вокалу - Вікторія Середа, Клара Щедріна, Марк Первухін, Богдан Кумунджиєв, Олег Тодика, Олексій Маковоз, Марія Працюк, Софія Кобрісова, Анастасія Адаменко, Алла Білоцерковець, Ольга Копніна, Дар’я Александрович та інші.

Оперна співачка Юлія Мох потужно заспівала українську народну пісню “Стоїть гора високая” і “Вишиванку”. Такий голос у стінах театру прозвучав, можливо, вперше. Глядачі  дякували гості, не шкодуючи долонь.

На висоті були і артисти балету театру, які супроводжували виступи вокалістів, а також продемонстрували свою майстерність у номері “Гопак NEV”.

"Мета концерту — зігріти глядача українською музикою, - зазначив керівник проєкту, заступник директора-художнього керівника з творчої частини Сергій Пелюк.

До речі, у кінці вересня на пресконференції перед початком театрального сезону Сергій Олександрович, який щойно прийшов в театр з фахового музичного коледжу імені П Майбороди, де працював директором  понад 20 років, заявив журналістам, що категорично проти застосування у театрі фонограм.

"Відмова від фонограм, тільки живий звук. Якщо є оркестр, то він має бути й на сцені. Так, на пісенному вернісажі "Музика вільних" на сцені буде оркестр і актори драми. Посилення оркестру виконавцями, які є у місті. А їх треба залучати, іншого виходу у нас немає.

Безумовно - українська музика, українські музичні інструменти. Може, цимбаліста знайдемо. Я здивований, що ніхто в оркестрі, де 24 людини, не грає на сопілці - як так? А взагалі, я пишаюсь тими, хто працює в таких важких умовах. І у театрі, де існує оркестр, балет, актори драми, співаки - необмежені можливості, які ми будемо реалізовувати", - так говорив про плани на новому для себе місці роботи Сергій Пелюк.

Сергій Олександрович також взяв участь у концерті - зіграв на баяні один твір. Мало!

Як зазначила автору цих рядків директор-художній керівник Наталія Власова, на момент її приходу у театрі Магара на виставах 80% музики - це були фонограми. І тільки 20% - це була гра оркестру.

"Я сказала сразу: не буде фонограм, ми вбиваємо культуру. Через 10 років у нас не буде кому співати, всі записуватимуть фонограму і тільки відкриватимуть рота. Артисти мають чути себе, інтонувати, володіти своїм голосовим апаратом. Оркестр я витягнула на сцену. У нас як називається театр? Музично-драматичний. Чому до артистів драми одні вимоги, а до артистів оркестру — інші, - поділилася пані Наталія.

До цієї мистецької події у театрі готувався весь колектив

. «Кожен куточок театру заповнений енергією підготовки до великої події. Артисти вдосконалюють номери, балет репетирує кожен рух, оркестр відпрацьовує мелодії, які пробирають до глибини душі.

Освітлювачі продумують, як створити на сцені магію світла, а звукорежисери дбайливо налаштовують кожен звук, щоб усе звучало ідеально.

Кожен — від бутафорів до адміністраторів, від швачок до технічних служб — вкладає часточку себе, щоб ця прем’єра стала незабутньою», - так про атмосферу у театрі повідомлялося на його фейсбук-сторінці.

У перший день, на жаль, не обійшлося без накладок — концерт довелося перенести на дві години через відключення світла, у театрі генератор ще не запрацював. Це було незручно для глядачів, адже багато хто приїхав після роботи, не знаючи про перенос. Та й добиратися додому пізно ввечері, з урахуванням графіку нашого громадського транспорту та практично повної відсутності маршруток — ще той квест.

На другий день усе обійшлося без накладок і навіть сигнал повітряної тривоги пролунав уже у фіналі концерту.

Глядачі були у захваті! Оваціями вони дякували артистам за прекрасний концерт, а усі разом - і артисти, і публіка — дякували нашим титанам з Сил оборони України за можливість готувати і відвідувати такі чудові мистецькі заходи.

Пряма мова

Наталія Власова, директор-художній керівник Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г.Магара:

«Час української музики! Сьогодні вона зазвучала з новою силою, прогримівши своєрідним протестом.

Сила української пісні та музики - в її вільній душі і серці. Вона створена такими людьми і тому допомагає сьогодні нам жити і не втрачати надію! Вона супроводжує українців і в радості, і в горі.

Тож саме такими піснями і такою музикою у виконанні артистів, музикантів та балету театру Магара насолоджувалися наші глядачі на премʼєрі концерту під назвою «Музика вільних»!

Приємно, що гостею на заході стала наша землячка, випускниця музичного училища ім. Майбороди, володарка національної премії «Скарб нації», володарка офіційного звання Федерації всесвітнього миру «Посол миру» Юлія Мох, яка нині мешкає в Німеччині, виступає на відомих європейських сценах, але душею завжди з Україною!

Думаю, що нам вдалося зробити концерт цікавим для глядачів, динамічним і різножанровим!

Тому хто має бажання це музичне дійство побачити, запрошуємо до театру 6 грудня о 17:00!

Враження глядачів

Сергій Ільченко, керівник районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району, депутат Запорізької міської ради:

"Такого естетичного, морального та емоційного задоволення від виступу артистів я давно не отримував. Відразу відчувається, що колектив та театр - то одне ціле!!! Було приємно відчувати домашній затишок та комфорт у залі.

А, найголовніше, мене переповнювала гордість за наш талановитий український народ, за його артистів, які в кожному номері підтверджували велику багатогранність та неповторність українського мистецтва.

Щиро дякую за запрошення Наталії Власовій та щиро вітаю колектив театру з черговою перемогою нашої культури! Успіхів вам у подальшому розвитку.

Денис Симаков, заступник директора з освітньої роботи ЗОШ №15,  депутат Запорізької міської ради:

«Дуже сподобалось. Крута музична атмосфера, українські пісні, танці, оркестр та оперна співачка, посол Миру. Під час всього концерту присутня гордість за Україну, за кожного українця, за всіх військовослужбовців!

Ця музична вистава відрізняється від попередніх. Це дуже круто. Класна акторська, режисерська робота. Дуже зрадів, коли побачив на сцені свою випускницю Наталію Падафет. Наталка, ти красуня!  Раджу всім відвідати цю музичну виставу.