84-й концертний сезон у Запорізькій обласній філармонії закривали неймовірною концертною програмою «На біс».
Вона стала заключним акордом імпрез, які солісти та творчі колективи єдиної працюючої прифронтової філармонії протягом кількох місяців дарували поціновувачам естрадної, джазової та народної музики.
Як зазначили чарівні ведучі гранд-концерту Юлія Дар’їна і Юлій Гаврилов, у філармонії протягом сезону відбулося 80 концертів, з яких 25 — це прем’єрні програми.
Програму “На біс” умовно можна розділити на кілька блоків: сучасні патріотичні пісні, які є камертоном національної музичної культури під час війни, оперна класика, українські та світові естрадні хіти, джазові композиції і шедеври народного мистецтва.
Розпочався гранд-концерт виступом запрошеної зірочки - обдарованої піаністки та вокалістки, лауреатки міжнародного конкурсу “Акорди Хортиці-2024” Аріни Григорян, яка виконала пісню нашого земляка з Бердянська Дмитра Волканова “Намалюю”. Для талановитої дівчинки філармонійна сцена вже стає звичною — Аріна вже виконувала на концертному роялі музичні твори.
Справжню насолоду слухачі отримали від виступів провідних солістів Юлії Якси, Вікторії Шестакової, Анастасії Литвин, Миколи Квєткова та молодих вокалістів Аліни Сліти, Діани Остапчук, Дарини Шупранової, Юлія Гаврилова і Сергія Пивоварова.
У багатьох, зазначу, на очах були сльози, коли звучала відома пісня “Титани”, на екрані демонструвалися кадри з кліпу на цю пісню гурту Kozak sistem. Прем’єру пронизливої пісні підготував на закриття сезону артист розмовного жанру Юлій Гаврилов, який вже другий сезон поспіль робить успішну кар’єру співака.
Твір присвятили колегам, які пішли на фронт захищати країну від ворога — це режисер Андрій Романов, вокаліст Богдан Хижняк, артисти балету Сергій Коляда і Микита Коваль. Працівники філармонії допомагають героям чим тільки можуть.
Прозвучали на гранд-концерті і пісні з прем’єрної програми “Зорепадом летять роки”, яка так сподобалася глядачам, що концерт вже повторили. Вони прозвучали у виконанні Юлії Якси, Миколи Квєткова і Дарини Шупранової.
Нагадаю, програму “Зорепадом летять роки” складають твори композиторів, які стали символами пісенної національної культури 70-80-х років минулого століття.
Віртуозною грою вражали лауреат міжнародних конкурсів Іван Левченко (саксофон), Ірина Скляренко та Вікторія Терещенко (бандура), Тарас Пацернюк (труба), Олексій Шевченко і Володимир Величко (скрипка), Геннадій Музикант (альт), Євген Сливко (віолончель), Дмитро Саверов (контрабас), Станіслав Шинкаренко (ударні), концертмейстери Світлана Зеленська, Ольга Семенець, Артур Остапчук (фортепіано) та джаз-бенд «Music men» під керуванням Юрія Крюкова (фортепіано, клавішні).
Свою самобутню творчість глядачам дарував академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» (керівник - заслужений артист України Сергій Черногор), який є музичною візитівкою Запорізького краю.
У виконанні артистів прозвучали українські народні пісні “Гуляли-гуляли”, “Ой, продала дівчина курку”, “Ой, дівчина горда”, “Дівка в сінях”. Глядачі також насолодилися вокально-хореографічною композицією “Ой, лопнув обруч”.
Вони також не могли стримати емоцій і аплодували неймовірним танцівникам, які майстерно виконували “Гопак” - танець, який є нашим національним шедевром і творчою спадщинеою, яка передається з покоління в покоління.
На знак щирої подяки слухачі довго стоячи аплодували артистам за феєричні емоції, відданість професії та майстерність і вигуками «Браво!”, “Молодці!” висловлювали своє захоплення.
На завершення мистецького заходу, колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою і глядачі щиро дякували Силам оборони України за можливість проводити і відвідувати такі чудові концерти, які надихають і дають віру у Перемогу.
В тему
Представники Запорізької обласної філармонії стали переможцями Всеукраїнського фестивалю розвитку культури в сучасному українському суспільстві «Код Нації», присвяченого Дню Європи.
- 1 місце у номінації музичного мистецтва «Співочий жанр» (з найбільшою кількістю підсумкових балів - 240 серед всіх вікових категорій) присуджено академічному козацькому ансамблю пісні і танцю «Запорожці», художній керівник-головний хормейстер, заслужений артист України Сергій Черногор — за сценічне виконання музичного твору «Ода до радості» Людвіга ван Бетховена. Зазначу, колектив став переможцем другий рік поспіль.
- А 1 місце у номінації музичного мистецтва «Інструментальний жанр» (з найбільшою кількістю підсумкових балів - 298 серед всіх вікових категорій) здобув концертмейстер Артур Остапчук за виконання твору «Порив» з циклу «Фантастичні п’єси» op.12 Роберта Шумана.