Комісіям надано можливість обстежувати знищені об'єкти на територіях активних бойових дій

Уряд надав можливість проведення фіксації пошкоджень будівель і споруд на територіях, де ведуться активні бойові дії, з урахуванням безпекової ситуації.

Відповідні зміни внесено до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 року № 473.

До останнього часу норми чинного Порядку не передбачали можливість проведення комісійних обстежень знищених внаслідок збройної агресії рф будівель та споруд, які розташовані на територіях активних бойових дій. Інформація щодо знищених країною-агресором об'єктів на таких територіях не вносилась до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ), а громадяни були позбавлені можливості отримати компенсацію за знищене житло.

Зміни до Порядку було розроблено Мінінфраструктури у тісній співпраці із військовими адміністраціями.

Так, у разі відповідної безпекової ситуації на території громад, що розташовані на території активних бойових дій, за рішенням уповноваженого органу (органу місцевого самоврядування або військової адміністрації населеного пункту) відповідна комісія може проводити обстеження знищених країною-агресором будівель та споруд.

Складений за результатами такого обстеження акт може бути використаний власниками зруйнованого житла для подачі заяви на отримання компенсації за знищений об'єкт.

Рішення уряду під час свого робочого візиту у Запоріжжя прокоменетувала віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук.

"Дійсно, є проблематика на ТОТ і де ведуться активні бойові дії. На ТОТ був мелітопольський експеримент, який вдався. Дякую Івану Федорову, він був рушійною силою експерименту, порушив це питання, ще як був міським головою Мелітополя. Саме тому цей експеримент і має назву "мелітопольський". Цей експеримент з виплатою компенсації за зруйноване житло перенесуть на інші міста України.

Грошову компенсацію зможуть отримувати і жителі прифронтових територій, за умови, що комісія зможе виїхати і обстежити зруйноване житло, надати акт. А потім подати свій висновок.

Якщо не зможе виїхати, то всіма доступними способами будемо обстежувати житло: з БПЛА, дистанційного зондуванням землі. Головне, щоб комісія прийняла ці факти до розгляду, оцінила їх і подала свій висновок.

Ми розуміємо, наскільки це болюче питання для прифронтових територій" - зазначила Ірина Верещук під час брифінгу.