Ініціативу "Кімната психологічного розвантаження: проєкт підтримки ментального здоров`я працівників поліції" впроваджує ГО "Простір надії" за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні.
Як розповіла журналістка Інеса Атаманчук, фінансову підтримку надав Європейський Союз, в межах проєкту "EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні".
Війна завдає глибоких ран не лише нашому місту, а й нашій психіці. Кожен з нас відчуває наслідки цього конфлікту.
Надзвичайно важко тим, хто щодня стикається з його жахами - поліцейським. Вони не лише захищають нас, але й часто стають першими свідками трагедій.
Постійна готовність до екстремальних ситуацій, необхідність приймати складні рішення - все це виснажує психіку.
Кожного дня відбуваються удари авіацією, безпілотниками, РСЗВ, артилерією, мінометами по населеним пунктам регіону і кожного дня працівники поліції документують наслідки воєнних злочинів, часто стаючи першими свідками трагедій.
"У суспільстві традиційно панує думка, що поліцейські, завдяки специфіці своєї професії, мають бути емоційно стійкими та не потребують психологічної підтримки, - зазначила голова правління ГО "Простір надії" Юлія Плецька. - Однак, реальність свідчить про те, що навіть найстійкіші люди можуть відчувати вигорання та потребу у допомозі.
Стереотип про те, що поліцейські не потребують психологічної допомоги, застарів і не відповідає сучасним реаліям.
Навпаки, забезпечення психологічної підтримки поліцейських - це життєво важлива складова їхнього здоров'я, ефективності роботи та безпеки суспільства в цілому
Саме тому найближчими днями в Запоріжжі з'явиться кімната психологічної розвантаження для поліцейських. Цей простір, сподіваємося, допоможе забезпечити поліцейським комфортні умови для відпочинку та психологічної реабілітації".
Фото надане Інесою Атаманчук