Оркестр української музики Запорізької дитячої музичної школи №3 під керуванням Анатолія Петриченка з нагоди 30-річчя створення колективу подарував глядачам дуже гарну концертну програму «Українські візерунки».
Творчий ювілей оркестру зібрав у Запорізькому фаховому музичному коледжі ім. П. І. Майбороди аншлаг. Зрозуміло, що переважну більшість глядачів складали родичі та знайомі учасників оркестру.
У супроводі оркестр виступали провідна солістка обласної філармонії Анастасія Литвин, лауреати міжнародних конкурсів - стипендіат міської програми «Обдаровані діти» Богдан Авраменко (скрипка) і Анна Котенко (вокал).
«Три десятиліття цей колектив є втіленням української музичної спадщини, зберігаючи та популяризуючи нашу культурну ідентичність. За ці роки він подарував слухачам безліч незабутніх виступів, об’єднуючи покоління та надихаючи серця, став багаторазовим лауреатом міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Кожен вихід цього колективу на сцену — це виступ високого класу, це різноманіття репертуару, яскраві музичні ідеї та знахідки» - так представила оркестр-ювіляр ведуча, заступниця директора ЗДМШ №3 Наталія Рогова.
З 1995 року колектив пережив багато етапів творчого розвитку: від ансамблю “Троїсті музики” до оркестру української музики. За успіхами цього знаного творчого об’єднання юних і дорослих виконавців завжди стоїть керівник, адже він і диригент, і режисер, і сценарист, і енергетичний центр всього творчого процесу. І, звичайно, музиканти, які своєю майстерністю радують слухачів.
Завдяки наполегливій праці усіх учасників оркестру, професіоналізму і таланту музикантів і їх керівника оркестр досяг високого рівня виконавської майстерності, здобув визнання у слухачів і їх любов.
Сьогодні славу колективу примножує талановитий керівник і диригент, викладач Запорізького фахового музичного коледжу ім. П. І. Майбороди Анатолій Петриченко, який працює в парі з незмінним концертмейстером Тетяною Петриченко.
У програмі “Українські візерунки” прозвучали твори відомих композиторів та обробки народних пісень. Відкрила цей чудовий концерт Анастасія Литвин з безсмертним хітом Володимира Івасюка “Я піду в далекі гори”.
У виконанні оркестру потужно прозвучав “Гопак” Арама Хачатуряна з балету “Гаяне”. Наступним твором мала бути легендарна “Мелодія” Мирослава Скорика. Наталія Рогова навела цікаві факти про легендарного композитора — Героя України, лауреата Шевченківської премії, який відійшов у засвіти у 2020 році.
Ведуча також розповіла, як з’явився цей щемливий музичний твір. “На початку 80-х років минулого століття знімали кінострічку “Високий перевал”, яка розповідала про повоєнні роки в Галичині.
Режисер Володимир Денисенко звернувся до Мирослава Скорика з проханням написати таку мелодію, яка могла б розказати те, що кіномитці не могли показати. Так з’явилася всесвітньовідома “Мелодія”, яка стала українським символом”, - анонсувала наступний твір у виконанні оркестру Наталія Рогова і запросила на сцену соліста Богдана Авраменка.
Юний скрипаль вже зайняв своє місце і в цей час пролунав сигнал повітряної тривоги. Концерт зупинили, музиканти пішли за лаштунки, а глядачам організатори запропонували пройти в укриття, розташоване в гуртожитку.
Звичайно, ніхто в укриття не пішов, максимум — частина вийшла у фоє коледжу. Згодом у залі почали лунати звуки музики - це учасник оркестру, викладач ЗДМШ №3, студент ІІІ курсу (клас викладача Анатолія Петриченка, спеціальність "народні інструменти") Павло Макєєв почав за кулісою грати на баяні. Тобто, високопрофесійного виконавця ми не бачили, але музика звучала. Це було дуже круто! Публіка дякувала бурхливими оплесками
На щастя, тривога тривала недовго (на жаль, був ракетний удар по Кривому Рогу) і оркестр знову вийшов на сцену. Мені здалося, після повітряної тривоги “Мелодія” у виконанні талановитого юного скрипаля Богдана Авраменка і не менш талановитих музикантів оркестру звучала особливо щемно.
Оркестр виконав ще один твір Мирослава Скорика — запальний “Народний танок”, який подарував глядачам позитивні емоції і додав гарного настрою. Яскравим було і виконання народної пісні “Ганзя” в обробці Володимира Стеценка.
Ще одна композиція у репертуарі оркестру, за словами ведучої, нагадує вишиванку, в якій переплітаються різні музичні фарби — від ліричних мотивів до енергійних танцювальних ритмів. Це - “Українські візерунки”, які і дали назву програмі творчого ювілею оркестру музичних інструментів. Мелодійний твір передає багатство, колорит, емоційну глибину неповторного світу української музики!
Патріотичність програми яскраво підкреслили також пісня “Я — Українка” у виконанні Анни Котенко, і прославлений хіт авторства Тараса Петриненка “Україно”, яким програму завершувала Анастасія Литвин.
Публіка не хотіла відпускати музикантів, глядачі довго аплодували виконавцям, а до диригента Анатолія Петриченка вишикувалась черга з бажаючих подарувати квіти. Чудовий концерт!
...Я люблю ходити на концерти, де виступають наші талановиті діти - музиканти, співаки, танцюристи. Незламні діти війни! Їхні виступи проймають до сліз — юні таланти не тільки залишаються у війну в Запоріжжі, з майже постійними тривогами і щовечірніми атаками безпілотників, а й ходять на репетиції, розучують твори і дають концерти. Браво і бравісімо!