Військова волонтерка Стелла Орел сьогодні, 9 червня, бере участь в акції, яка організована Національним Конгресом українських асоціацій в Італії на підтримку військовополонених.

Стелла вже понад рік організовує у Запоріжжі щотижневі акції на підтримку військовополонених, у яких беруть участь рідні бранців кремля. Акції проходять в будь-яку погоду на різних локаціях, але вимога їх учасників завжди одна — поверніть героїв додому.

Місцем проведення свого вияву громадянської позиції Стелла Орел, яка, до слова, бореться з важкою хворобою, обрала площу Митців, де останнім часом найчастіше збираються родини військовополонених та безвісти зниклих

«Я голодую за полонених, які кожного дня піддаються тортурам, знущання, катуванням, яких в полоні морять голодом!  Я не можу мовчати, не можу бути осторонь. 24 години без їжі на знак солідарності з тими, хто голодує у неволі! Приєднуйтесь! Разом ми сила!», - зазначила Стелла на своїй фейсбук-сторінці.

Варто сказати, що про нелюдське ставлення росіян до військовополонених, в тому числі про катування голодом, організаторка щотижневих акцій постійно говорить у своїх коментарях журналістам під час проведення мирних маніфестацій. Тому голодування — це цілком логічний і зрозумілий крок цієї патріотично налаштованої запоріжанки.

До слова, 7 червня щотижнева акція на підтримку військовополонених проходила на новому місці — біля магазину, у якому продаються товари російського виробництва.  Небайдужа запорізька молодь провела кілька пікетів біля цього закладу торгівлі. В суботу до них доєдналися рідні військовополонених і зниклих безвісти.

З прапорами та плакатами своїх близьких, які знаходяться у російському полоні від трьох років до кількох місяців, учасники акції нагадували присутнім про свою біль. А також про те, що не можна торгувати з агресором, який кошти українців спрямовує на вбивство громадян нашої країни.

Акцію на підтримку військовополонених та безвісти зниклих почали з вшанування загиблих хвилиною мовчання та Гімном України.

“Потім молодь зачитала молитву націоналіста, я зачитала вірш про free azov, також нагадали суспільству про нашу біль та боротьбу за полонених та безвісти зниклих. До мене підійшов дідусь, схопив за руку і почав сильно плакати. Він сказав, що його внук четвертий рік у полоні. Обнявши один одного, ми плакали. Серце моє розривалося від такого болю, це не передати словами! У кожного з нас своя біль..

.

Ми разом живемо і боремося з надією, що настане час, коли ми обовʼязково дочекаємося своїх рідних, побратимів, друзів.

До нашої акції, яка вже існує другий рік, долучаються нові люди, усім їм потрібна підтримка і наша боротьба триває далі.

Ми всі чекаємо великого обміну та повернення тіл загиблих захисників України. Ми не маємо права мовчати, у них в полоні немає голосу, у них там пекло і знущання.

Коли хлопці розповідають через що вони пройшли... Це жах, це такі знущання, тортури... Ви просто уявіть: за день їм не дозволяли присісти, вони по 16 годин стояли, це жах. Це нелюди, виродки,нечисть - як їх ще назвати. Вони від цього отримували задоволення, у них нездорова психіка, це маньяки, вбивці, кати.

Повернувшись з полону, хлопці вмирають від зупинки серця, їх організм не витримуває страшних наслідків тортур, катувань. Ми не можемо мовчати за всі російські злочини проти нашої нації! Полонений кричить, а світ мовчить.

Вони тримали оборону Маріуполя і “Азовсталі” до останнього, поки не отримали наказ про “почесний полон”, який триває замість кількох місяців вже четвертий рік Це не було їх рішення, вони виконували наказ вищого керівництва країни, На жаль, багато загинуло під час теракту в Оленівці.

Це черговий страшний російський злочин - вбити беззбройних захисників України. Багато помирали в тяжких муках від катувань і також від хвороб, тому що не було медичної допомоги від росіян! Можна довго писати про всі злочини росіян, ми надіємося на міжнародний суд, де вони понесуть покарання за все зло, що вони принесли Україні”, - написала Стелла Орел на своїй сторінці в соцмережі.

Факт

На акції на підтримку військовополонених та безвісти зниклих Стеллі Орел передали допомогу від ГО “Сильна українська мама” в сумі 15000 грн для медиків 3 ОШБР - на медичний коагулятор для хірургії. А учасники групи “Не мовчи - полон вбиває” зібрали 2000 грн.

Хлопці, з поверненням!

Сьогодні у рамках першого етапу великого обміну, про який було домовлено під час зустрічі української та російської делегацій у Стамбулі, додому із ворожого полону повернулись 9 захисників із Запорізької області.

“Всі наші хлопці потрапили до полону ще у 2022 році. Їм від 22 до 25 років. Складно уявити, що їм вдалось пережити за ці три роки... Вітаємо вдома. Нарешті на рідній землі”, - прокоментував радісну подію голова Запорізької ОДА Іван Федоров.

За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненимми, в рамках домовленостей у Стамбулі додому повертається перша група звільнених військовослужбовців віком до 25 років.

“Це результат наполегливої роботи Президента України, переговорної команди та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Серед звільнених сьогодні - представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, Сил ТрО, Повітряних Сил, Десантно-штурмових військ, Прикордонної служби, Нацгвардії та Державної спеціальної служби транспорту. Усі визволені - представники рядового та сержантського складу.

Серед визволених захисників є оборонці Маріуполя, які провели у неволі більше 3 років. Це лише перша частина масштабного обміну, який триватиме в межах досягнутих домовленостей.

Цей обмін стосується окремих категорій військовополонених, зокрема віком до 25 років, важкопоранених та тяжкохворих бранців.

Також триває робота над репатріацією тіл загиблих під час захисту Батьківщини українських військових. Повернуті оборонці будуть забезпечені всім необхідним. Їм відновлять документи, виплатять належне грошове забезпечення за весь час у неволі, одноразову допомогу.

Також вони пройдуть курс медичної реабілітації. 66-й обмін полоненими триває. З міркувань безпеки операції остаточні цифри звільнених будуть оприлюднені після завершення обмінного процесу. Україна послідовно працює над реалізацією формули обміну "всіх на всіх" в усіх категоріях”, - зазначили в коордштабі.

Фото з ФБ-сторінки Стелли Орел та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими