У Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені В.Г. Магара розпочали підготовку нової вистави

Як розповідала на підсумковій пресконференції 96-го театрального сезону директорка-художня керівниця театру Наталія Власова, прем’єра відбудеться до відкриття нового театрального сезону.

“29 серпня у театрі презентуватимуть виставу «Шлях додому», режисер-постановник Андрій Луценко, який працює в Маріупольському театрі.

“Це про наші події сьогодення, це та робота, з якою ми маємо потім об’їхати Україну і плануємо, що гастролі будуть і по Європі”, - зазначала журналістам керівниця театру.

А сьогодні на фейсбук-сторінці театру  з’явився допис про те, що робота над новою виставою розпочалася.

“Ми працюємо навіть тоді, коли завісу опущено. І вже зараз починаємо готуватися до нової прем’єри. Актори та постановча група зустрілися з режисером заслуженим артистом України Андрієм Луценком, який працює у Донецькому академічному обласному драматичному театрі міста Маріуполь (нині релокований до Ужгорода). Саме він готує нову виставу «Шлях додому».

Це драма на одну дію, автор — Ігор Матюшин, за мотивами оповідання «Матері» Артема Киська.

«Ця п’єса про любов, ненависть і зраду. Головна ідея твору в тому, що ми всі різні, але Батьківщина у нас одна», — поділився автор пʼєси Ігор Матюшин. Ми вже працюємо над тим, аби розповісти цю історію так, як вона заслуговує — чесно, глибоко, людяно», - зазначили у театрі.

Оповідання “Матері” увійшло до книги “Некомбатанти”, автор якої - начальник Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, генерал поліції третього ранку Артем Кисько.

Книга, як зазначає автор, присвячена “правоохоронцям Донеччини, які не зрадили Присязі під час російської окупації”.

“В основу творів покладено моменти, що стали неочікуваною реальність у 2014 році. Хіба могли міліціонери залишитися осторонь національної біди й не стати зі зброєю в руках на захист суверенітету України? Ні! Сумлінно виконуючи свій обов’язок, вони разом з іншими патріотами країни давали гідну відсіч російській агресії.

Усі персонажі — реальні особи, чиї долі об’єднало протистояння спільному ворогу — Росії. Сміливі й мужні, вони й нині несуть службу на благо народу й держави”, - говориться в анотації книги.

Оповідання “Матері”, власне, не про правоохоронців, а, як видно із заголовку, про їхніх мам. Головні героїні — сусідки Олена Павлівна і Антоніна Войтехівна, які разом зустрічають Новий рік у змученому війною Донецьку.

Жінки абсолютно різні, але оскільки в новорічну ніч залишилися самі (Антоніна Войтехівна — з котом), то Олена Павлівна запропонувала зустріти свято разом.

Олена Павлівна “топить” за росію, за ДНР, радіє новоросії, Україну називає Укропією і все чекає, коли ж путін по-справжньому візьметься за Україну та введе регулярну армію. Її син зрадив Присязі, залишився в Донецьку, перейшов на службу до ворога.

А Антоніна Войтехівна всією душею і серцем за Україну. Вона пишається своїм сином, який у 2014 році, як і тисячі інших, зробив правильний вибір. Про свою проукраїнську позицію і про сина, який не зрадив українському народу, вона прямо розповіла сусідці.

...“Антоніна Войтехівна підняла чарку з наливкою і, дочекавшись останнього удару курантів, мовила:

- Так що, Павлівно, давайте вип’ємо за мир і, звісно ж, за перемогу! Нашу перемогу! Матері, не чаркуючись, випили...

***

1 січня рано-вранці пролунав дзвінок у двері.

- Хто? - спитала Антоніна Войтехівна.

- Открывайте! Министерство государственной безопасности ДНР», - так закінчує оповідання Артем Кисько.

Фото : фейсбук-сторінка театру