Упродовж 2024 року до відділення № 4 (Оріхів) Пологівського райвідділу поліції через лінію 102 надійшло 4492 повідомлення про події та правопорушення.
Минулого року на прифронтовій території, як повідомила «Новинам Оріхова» начальниця відділу комунікацій ГУНП в Запорізькій області Анна Ткаченко, поліцейські розкрили 67 злочинів. А також задокументували 821 адміністративне правопорушення.
«На моє переконання, поліція перебуває у фронтових містах, щоб наш синьо-жовтий прапорець був на карті. Тому що поки перебуває влада, правоохоронні органи, місто є українським. Фронт поряд, але ми тут, бо потрібні людям, вони потребують нашої допомоги»,- зазначає керівник поліції Оріхова Євген Шепель.
За його інформацією, в Оріхові залишається приблизно 700 осіб. Звісно, роботи правоохоронцям вистачає щодня
. Служба оріхівської команди поліцейських насичена завданнями – це профілактика і розкриття крадіжок, протидія незаконному продажу підакцизних товарів, контроль за дотриманням заборонних приписів сімейними кривдниками, документування воєнних злочинів окупантів, декларування вогнепальної зброї і ще багато чого.
Здавалося б, усе так само, як і в інших населених пунктах. Однак наближеність до лінії бойового зіткнення перетворює навіть звичайну роботу на вкрай небезпечний квест. Знімальна група ГУНП цілий день провела з колегами, аби на власні очі побачити їхні прифронтові будні - службу та побут.
«Від громадян надходять виклики, на які ми повинні реагувати у межах своїх повноважень», - продовжує начальник ВП №4 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області.
Одна з найгостріших проблем Оріхівської і Преображенської громад — крадіжки.
«До цього призводить те, що будівлі зруйновані, майно залишене без нагляду. Деякі особи не бажають жити по закону і скоюють крадіжки. Ми щодня патрулюємо вулиці, через блокпост не пропускаємо осіб, які не мають реєстрації в цих населених пунктах, на підставі того, що ці території визнані зоною ведення активних бойових дій», - розповідає Євген Шепель.
На блокпосту цілодобово чергують працівники Пологівського районного відділу поліції, а також придані сили з обласного центру.
«Проводяться стабілізаційні заходи з метою виявлення осіб, які знаходяться в розшуку. Також з метою запобігання крадіжкам, проводиться перевірка цивільних, які виїжджають зі сторони Оріхова. Також проводимо стабілізаційні заходи з попередження проїзду через блокпост осіб, які не мають реєстрації в Оріхові та Преображенці. Не пропускаємо з міркувань безпеки», - доповнив заступник начальника ВП №4 Сергій Блід.
Поліцейський офіцер громади Пологівського РВП Віктор Петров супроводжував знімальну групу в Преображенку, де він мав намір відвідати сімейного кривдника. Віктор розповідає, що у березні 2023-го у Преображенці впав 500-й КАБ, він застряг в огорожі. Так поліцейські до приїзду піротехніків евакуювали цілий квартал. Фахівці забрали смертоносну авіабомбу і знищили.
Щодо домашніх кривдників, то поліцейський каже, що хоч і людей в селі мало залишилося, але такі випадки трапляються, кілька сімейних дебоширів перебувають на профілактичному обліку.
На заяви про домашнє насилля поліція реагує, вживає необхідних заходів до порушників спокою і закону. Час від часу правоохоронці навідують сімейних кривдників, проводять з ними профілактичні бесіди.
Після змін поліцейські можуть відпочити в облаштованому приміщенні, де тепло, є ліжка, можна перекусити, попити чай чи каву.
“Не дивлячись на щоденні обстріли Оріхова та Преображенки, поліція продовжує виконувати свої обов’язки — реагує на виклики громадян, займається профілактикою правопорушень та боротьбою зі злочинністю, виїздить на прильоти та надає домедичну допомогу потерпілим. Поліція і надалі виконуватиме свої функції, не дивлячись ні на що. Поки тут проживають наші громадяни, які потребують допомоги, ми будемо це робити”, - резюмує начальник ВП №4 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області Євген Шепель.
Статистика
Найбільш розповсюджені адміністративні правопорушення:
- 111 за ст.130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- 43 за ст. 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами) КУпАП;
- 4 за ст. 164 (Порушення порядку провадження господарської діяльності) КУпАП.
Відео про роботу правоохоронців в Оріхові і Преображенці можна переглянути