У Запоріжжі з робочою поїздкою побувала міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Мета – розв’язання проблемних питань в сфері екології в Запорізькій області.

Зокрема, під час наради, у якій взяли участь голова Запорізької ОДА Іван Федоров, директори міських та обласних профільних департаментів і комунальних установ, йшлося про дефіцит питної води на підконтрольній Україні території регіону. Про це повідомляє сайт Запорізької ОДА.

"Внаслідок ворожих атак було пошкоджено 101 об’єкт водопровідно-каналізаційного господарства, 22 з них нам вдалося відновити. Усі інші об’єкти перебувають у зоні бойових дій. Тому без централізованого водопостачання залишились 17 населених пунктів, тобто 3,5 тисячі жителів", – повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА Віталій Литвиненко.

За його словами, ДСНС та комунальні підприємства щодня підвозять воду до цих населених пунктів. Запорізька область має потребу в спеціальному транспорті для забезпечення питною водою населення.

Також регіон очікує на постачання генераторів для двох Дніпровських водопровідних станцій. Це гарантує стале водопостачання для 120 населених пунктів області під час відключень електроенергії.

Запорізька область має потребу в утилізації або переробці будівельного сміття – залишків споруд, які були знищені або пошкоджені через ворожі атаки. У Запорізькій області таких об’єктів налічується понад 14,5 тисячі. У більшості випадків відходи від руйнувань залишаються за місцем утворення, адже вивезти їх неможливо через бойові дії.

Громади розробили концепцію підприємства, яке перероблятиме будівельні відходи на нові матеріали. Цю ідею було розміщено на державній платформі управління відновленням «DREAM».

"Зрозуміло, що в Запорізькій області основні зусилля спрямовані на збереження та захист життя людей та оборону території. Однак ми повинні розуміти, як реагувати на критичні екологічні проблеми, щоб покращити життя громадян у таких непростих умовах.

Територія області має значне техногенне навантаження. Стан атмосферного повітря – це одна з проблем, яка турбує населення, і ми готові допомагати з покращенням його моніторингу", – зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Фахівці Запорізького обласного центру контролю й профілактики хвороб та Запорізького обласного центру з гідрометеорології висловили потребу в автоматизованих постах моніторингу навколишнього середовища.

"Ворог завдає шкоди довкіллю Запорізької області так само, як і нашим людям та інфраструктурі. Тому питання екології у нас залишається в пріоритеті після безпекового та гуманітарного.

Ми чітко маємо володіти тією ситуацією, яка відбувається у довкіллі. Це допоможе нам одразу після нашої перемоги зрозуміти, як екологічно відбудовувати наші громади й покращувати життя населення. Наразі ми готові до будь-якої співпраці з Міндовкілля, готові втілювати проєкти, які збережуть екологію наших міст та сіл, – підсумував голова Запорізької ОДА Іван Федоров.