В Оріхові та на прилеглих територіях залишається приблизно 1000 мешканців.

Зимувати їм, як і у попередні роки під ча повномасштабної війни, буде дуже непросто.

"В Оріхові надскладна ситуація, - зазначив на брифінгу голова Запорізької ОДА Іван Федоров. - Підтримуємо людей, які мешкають там, усіма ресурсами, які є в наявності. Мешканців Малої Токмачки закликаємо евакуйовуватися, не наражати своє життя на небезпеку".

Що стосується забезпечення жителів прифронтових територій твердим паливом на зиму, то допомоги у його придбанні потребують 30000 домоволодінь.

"Питання забезпечення твердим паливом мешканців прифронтових територій, що знаходяться за 20 кілометрів від лінії фронту, є дуже важливим. Є домовленість щодо забезпечення домогосподарств від 13 міжнародних партнерів.

Вже розпочато постачання палива та надання коштів на їх придбання, - повідомив Іван Федоров. - Якщо хтось ще не отримав - це проходить дооформлення документів на придбання твердого палива.

Увага на прифронтові громади точно не менша, ніж на обласний центр

Брифінг для місцевих ЗМІ був присвячений опалювальному сезону 2024-2025.

Запорізька область, за словами голови ЗОДА, готова до початку опалювального сезону. Рішення про його початок вже прийняли Новомиколаївська і Долинська громади.

Як повідомляє сайт Запорізької облдержадміністрації, Іван Федоров запевнив, що регіон готовий не лише до планового запуску теплопостачання, але й до можливих викликів, зокрема, блекауту.

"Всі об'єкти критичної інфраструктури готові до старту опалювального сезону. Ми також готові до перших викликів, які можуть статися. Для цього вже є додаткова генерація. Також у планах встановлення когенераційних установок", - зазначив очільник регіону. - Поступово підключаємо до опалення обʼєкти соціальної сфери області - перші заклади медицини та освіти вже з теплом.

З 1 листопада плануємо підключення до опалення багатоповерхівок з централізованим теплопостачанням. Це 3,5 тисячі будинків у Запоріжжі та Вільнянську.

Додаткові джерела енергозабезпечення

Критична інфраструктура області забезпечена резервними джерелами електропостачання - дизельними та бензиновими генераторами. Іван Федоров також повідомив, що в разі блекаутів передбачаються дублюючі джерела енергоживлення. Обговорюється можливість забезпечення додатковими генераторами об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), щоб гарантувати роботу дахових котелень під час надзвичайних ситуацій.

Когенераційні установки від міжнародних партнерів

Особливу увагу приділяють встановленню нових когенераційних установок. За словами Івана Федорова, три установки потужністю по 0,5 МВт надасть уряд Нідерландів. Ще три установки потужністю 2,5 МВт будуть закуплені за підтримки міжнародної організації ЮНІСЕФ.

За словами Івана Федорова, днями завершується аукціон на придбання ще восьми когенераційних установок, який проводить ПРООН. Також на фінішній прямій встановлення когенераційних установок, які були поставлені на базу Запорізької політехніки. Всі вони будуть введені в експлуатацію цього опалювального сезону.

Твердопаливні котельні

Триває введення в експлуатацію 15 блочно-модульних котелень, які раніше були передані регіону від міжнародних партнерів - USAID. Їх встановлено в закладах охорони здоров'я.

Фото В'ячеслава Твердохліба і з сайту ЗОДА