У Запорізькому фаховому коледжі мистецтв і культури імені П. Майбороди відбулася урочиста церемонія вручення дипломів випускникам 2026 року.

У концертній залі зібралися випускники, їхні батьки та педагоги, студенти менших курсів.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам“ять загиблих героїв.
Особливість випуску 2026 — дипломи отримали студенти, які вступали у перший рік повномасштабної агресії рф, тобто це перший “воєнний” випуск.

Ще одна особливість — вони вступали до фахового музичного коледжу, а отримали диплом учбового закладу, в назві якого відсутнє слово “музичний” - студенти закінчили Комунальний заклад «Запорізький фаховий коледж мистецтв і культури ім. П.І. Майбороди».
Таку назву заклад фахової передвищої мистецької освіти отримав у січні минулого року після злиття з Мелітопольським фаховим коледжем культури і мистецтв.
З 5 вересня 2024 року заклад очолює Євген Прокоф’єв, він змінив на цій посаді заслуженого працівника культури України Сергія Пелюка, який був директором з 2003 по 2024 рік.

Але найголовніша особливість цього випуску полягає в тому, що до етапу отримання дипломів дійшло лише 10 найбільш наполегливих у навчанні студентів з близько 30, які вступили на перший курс. Причому більшість випускників вже встигла заявити про себе на фахових конкурсах різного рівня, де вони ставали переможцями і лауреатами!
“Сьогодні — особливий, зворушливий і святковий день. День, коли звучить останній акорд навчання в стінах нашого коледжу, і починається нова — ще не написана — симфонія вашого життя.

Кожен з тих, хто підніметься на цю сцену, пройшов довгий, часом нелегкий, але надзвичайно яскравий шлях. Ви жили музикою, зростали у творчості, вчилися чути серцем і передавати через звуки найтонші почуття.
За вашими плечима залишилася велика кількість різноманітних концертів, конкурсів та фестивалів.
Впевнена, кожен пам’ятає своє перше знайомство з майбутніми друзями, з якими пліч-о-пліч пройшли роки навчання; першу зустріч із викладачами, які передавали вам свої вміння та знання”, - сказала ведуча, студентка другого курсу хорового диригування Валерія Резніченко і запросила на сцену “винуватців урочистостей”.

“Сьогодні закінчується ваше навчання у нашому коледжі. Разом з викладачами ви пройшли професійне становлення, а також становлення як особистості. У вас чудовий випуск, ви всі талановиті. Знаю, багато хто буде продовжувати професійну освіту, вступатиме до вищих учбових закладів, хтось ще обирає свій подальший шлях. Хочу побажати всім легкої дороги, творчої наснаги і жити в мирній чудовій країні, - звернувся до випускників директор коледжу Євген Прокоф'єв.

Після його привітального слова розпочалася церемонія вручення дипломів.
Згідно наказу, який зачитала заступниця директора з навчально-виховної роботи Катерина Сєннікова, дипломи з відзнакою отримали Макєєв Павло (випускник освітньо-професійної програми «Народні інструменти»), Іващенко Анастасія і Ключко Єлизавета (випускниці освітньо-професійної програми «Фортепіано»).
Дипломи отримали випускники освітньо-професійної програми «Фортепіано» Сафронова Софія; освітньо-професійної програми «Спів» Беладзе Марьям і Аніщенко Олег; освітньо-професійної програми «Хорове диригування» Ціпіньо Анна; освітньо-професійної програми «Народні інструменти» Матвєєв Герман: освітньо-професійної програми «Оркестрові духові та ударні інструменти» Скрицький Даніїл.

З закінченням навчання їх також привітали завідувачка денним відділенням Валерія Коломоєць і музикознавиця Тетяна Новохатська, яка всі чотири роки викладала предмет “Світова музична література” - від античності до 21 сторіччя.
Тетяна Михайлівна провела імпровізований урок з свого предмету, під час якого тепло і з гумором розповіла про кожного випускника. А ще прочитала вірш, присвячений цьому випуску.

Батьки, викладачі, студенти та й самі випускники з цікавістю переглянули відео, яке коментував Павло Макєєв. На кадрах - наполеглива праця, хвилювання перед виступами, радість перемог, дружба та незабутні миті студентського життя.

Родзинка церемонії — музичні подарунки від випускників. У концертній програмі взяли участь Софія Сафонова, Даніїл Скрицький, Герман Матвєєв, Анна Ціпіньо та Павло Макєєв. “Соловейко курсу” Анна з Павлом підготували сюрприз — пісню “Чабреці”.

У фіналі талановита, харизматична Марьям Беладзе виконала свою авторську пісню з символічною назвою «Змогли пройти», після чого всі студенти вийшли на сцену і промовили слова вдячності викладачам і батькам.
Перший етап дорослого життя залишається позаду! Попереду — радощі, невдачі і, звичайно, перемоги!

“На початку це був великий курс, - згадує викладачка Тетяна Новохатська. - Студенти з різних причин за ці роки покинули навчання, до випуску залишилася лише “десяточка”! Дев’ять випускників сьогодні отримали дипломи, Катя Слонська зараз в Німеччині, отримає диплом згодом.
На долю цих студентів випала війнв, заняття були як очні, так і дистанційні. Вони витримали усі випробування.
Павло Макєєв пригорнув до себе усіх, вони стали в “його тональності”! Усі почали завзято навчатися! Ми, викладачі, їх, звісно інколи лаяли, всяке було. Дещо у них не виходило, але їм допомагав гумор.
Вони дуже творчі! Нещодавно проводили відкрите заняття, без підготовки. Вони чудово справилися! Про кожного є що згадати.
- Напевне, будете за ними сумувати?
- О ні! Я буду страждати за ними.

Віртуозного баяніста Павла Макєєва можна з повним правом назвати душею курсу. Дуже світлий і щирий хлопець! В історію коледжу Павло Макєєв увійде хоча б тому, що за час навчання він мав три(!) сольні концерти. А ще — своїми перемогами на фахових конкурсах різного рівня.
Павло продовжуватиме шлях музиканта — вступатиме в Київську консерваторію.

“У мене підряд були два цікаві випускники — Денис Снігірьов і Павло Макєєв, - розповідає викладач освітньо-професійної програми «Народні інструменти» Анатолій Петриченко. - Денис зараз вчиться в аспірантурі Київської консерваторії, в минулому році він визнаний кращим баяністом світу.
Вони дуже різні. Павло відрізняється тим, що щиро виконує музику. Він не притримується правила, що треба швидко грати. Швидко грати можна навчитися. Але ще треба, щоб виконавець мав що сказати через музику.
Я пропонував Павлу для розучування кілька творів на вибір, він їх пропускав через себе і обирав. Він живе музикою! Дуже емоційна людина.
Ми з ним були знайомі, ще коли він вчився в музичній школі. Але тісно спілкуватися почали, звісно, коли Павло вступив до нашого училища.
До речі, на перших курсах у нього конкурентів не було. А вже на третьому-четвертому Герман Матвєєв дуже розкрився. Думаю, у Павла як у музиканта є гарне майбутнє!"

“Чотири роки промайнули, як це не звучить банально, дуже швидко. Найдовше тягнувся перший курс, другий та третій — швидше, а четвертий просто промайнув, - ділиться Павло Макєєв. - У нас особливий курс. Перший воєнний курс — ми почали вчитися у вересні 2022 року, коли вже кілька місяців в країні йшла повномасштабна війна.
Вступило десь до 30 осіб, залишилося до випуску 10. Навчалися і очно, і онлайн. Було таке, що о 8-й ранку отримував повідомлення, що в цей день навчання буде дистанційним.
Судячи з відео, яке побачили присутні в залі, у нас було веселе життя. Але це тільки частина кадрів — всі архіви вмістити в короткий відеофільм було неможливо.
Скільки пар ми зірвали! І теоретичні, і оркестрові — було всяке... Але курс наш був дужк класний. Сподіваюся, таким ми залишимося в історії нашого коледжу, в пам’яті наших викладачів. Дякуємо їм за все!

Ще фотомиті свята
















