Унікальну операцію на серці з використанням новітнього обладнання провели кардіохірурги Запорізької обласної клінічної лікарні.
Це відкриває широкі перспективи для розвитку кардіохірургії в регіоні. Відтепер пацієнтам із захворюваннями серця надаватимуть більш ефективну допомогу.
Як повідомляє пресслужба ЗОКЛ, операцію провели 46-річному Андрію – батьку двох дітей. Від народження чоловіку діагностували ваду серця. Однак це не завадило йому вести активний спосіб життя. Він має спортивний розряд з плавання та обожнює велоспорт.
За словами Андрія, вроджена хвороба жодного разу не нагадувала про себе до недавнього часу.
"Сильна задишка та болі у грудях не давали мені спокою. Думав, що це звичайна застуда, тому й не звертався нікуди. Але згодом нестерпні болі в грудній клітці буквально змусили мене спати сидячи. Тоді діти й наполягли, аби я негайно викликав швидку. Медики діагностували проблеми серця", - згадує Андрій.
Швидка доправила запоріжця до відділення кардіохірургії ЗОКЛ. Там лікарі виявили у пацієнта аномалію мітрального клапана та дефект міжпередсердної перетинки.
Операція була проведена без розсічення грудини, що є основною перевагою мініінвазивної хірургії. Замість традиційного великого розрізу використовувався малий розріз розміром 8-10 см, через який хірурги отримали доступ до серця. Такий підхід значно знижує ризики післяопераційних ускладнень та скорочує період відновлення пацієнта.
"Через складність випадку та вік пацієнту провели пластику мітрального клапана й усунули дефект міжпередсердної перетинки. Окрім цього, треба було зашити вушко лівого передсердя для запобігання тромбоемболічних ускладнень, – прокоментував завідувач відділення кардіохірургії ЗОКЛ В'ячеслав Осауленко.
Для проведення складного втручання до медзакладу запросили Андрія Руснака - завідувача відділення Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Він спеціалізується на мініінвазивних втручаннях, тобто операціях з мінімальною травмою для пацієнта.
"Я приїхав до ЗОКЛ, щоб допомогти лікарям опанувати нову методику. У лікарні є чудова кардіохірургія, яка прагне впроваджувати сучасні методи лікування.
Майбутнє кардіохірургії - за малоінвазивними операціями. Лікарня має єдину на південному заході України сучасну кардіохірургічну стійку.
Для цього пацієнта було кілька варіантів операції, обидва доступні в стінах обласної лікарні. Я приїхав швидше в якості консультанту, щоб допомогти опанувати нову малоінвазивну техніку з використанням відеокамери та спеціального інструментарію", - розповідає Андрій Руснак.
Операцію провели за допомогою інноваційної торакоскопічної стійки Aesculap з 3D зображенням, яка дозволяє точно оперувати серце та в режимі реального часу отримувати детальну інформацію про його стан. А значить - суттєво підвищує ефективність та безпеку оперативних втручань.
Завдяки новітньому обладнанню тепер кардіохірурги ЗОКЛ можуть проводити операції на серці без розсічення грудини. Це основна перевага мініінвазивної хірургії.
Наявність такої стійки на базі провідної медичної установи області відкриває широкий спектр можливостей не лише для лікарів, але й для самих пацієнтів. Оскільки післяопераційний період значно скорочується, а відновлення проходить в рази швидше. Aesculap з 3D зображенням - це нова ера для кардіохірургії в Запорізькому регіоні!
"Операція пройшла успішно, без ускладнень. Функцію мітрального клапана повністю відновлено. Результати ехокардіографії підтвердили відмінний результат. Наступного ранку пацієнт вже міг самостійно вставати та пересуватися. Прогнози позитивні", - підсумував завідувач відділення кардіохірургії В'ячеслав Осауленко.
Джерело: пресслужба ЗОКЛ