На виставці у Запорізькій дитячій художній школі можна побачити роботи переможців і призерів конкурсу «Моя українська весна: обряди та традиції»

Цього року учні мистецьких шкіл міста представили 77 робіт, створених у різних техніках: гуаш, акварель, олія, кольорові олівці, маркери, туш, витинанка, аплікація, колаж, пластилін, глина, малюнок кавою.

Журі оцінювало не лише технічну майстерність, а й сюжетну глибину робіт – наскільки точно передані образи та атмосфера українських традицій. Було обрано 43 найкращі, які посіли перше, друге та третє місця. Їх і можна побачити на виставці.

Багато років традиційний конкурс мав назву «Світ книги», з початку повномасштабного вторгнення рф його назвали «Моя українська весна».

А цього року, за словами директорки Запорізької дитячої художньої школи Світлани Пєшикової, до назви конкурсу вперше додали слова “обряди та традиції» .

«Щоб діти занурювалися більше в історію українського народу, Бо раніше акценти були — весна, квіти, гарні дівчата. Виставка вийшла дуже цікава, багато сюжетних робіт. Автори зображали такі українські традиції, як Івана Купала, писанкарство, обливання, Великдень, представлено багато різних технік», - розповіла Світлана Пєшикова.

На виставці можна побачити не тільки картини, колажі, а й кераміку, ліплення.

Дуже цікава робота Катерини Носаль — вихованки директорки художньої школи. Юна художниця вступила до коледжу на дизайнерку, але продовжує навчатися в художній школі.

Катерина Носаль так розповіла про свій колаж: «Це передача емоцій через символи. Страсна п’ятниця, люди перед святом грішать, але є символи – яйце, писанка, яка закривавлена. Усе йде через символи, але вони занадто складні для простого розуміння. Кожен може інтерпретувати це як хоче, точного сенсу немає, він залежить від вашої уяви».

Сьогодні в дитячій художній школі навчається 450 учнів. Після закінчення “художки” вступають на спеціальності, пов’язані з миситецтвом, творчістю, приблизно 20 відсотків випускників.

А понад 100 осіб, віком від 6 до 65+, навчаються на підготовчому відділенні (найстаршій учениці, яка опановувала ази виготовлення виробів з кераміки — 83 роки). Наступна виставка складатиметься з робіт учнів та учениць підготовчого відділення. Вона також обіцяє бути цікавою.

Де знаходиться дитяча художня школа

Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, 3А