На даху однієї з запорізьких шкіл встановили сонячну електростанцію, яка здатна повністю покрити потреби закладу освіти в електроенергії. Обладнання для альтернативного джерела живлення було придбане та змонтоване завдяки міжнародним донорам. 

Навчальний заклад став першим в регіоні, де встановили сонячну електростанцію. Поле із сонячних панелей здатне виробляти до 40 кВт електроенергії на годину. Також був встановлений інвертор такої ж потужності та акумулятори, які здатні зберігати до 80 кВт електроенергії.

«У цій школі була зроблена чергова система «мікрогрід» (мікромережа). Тобто заклад освіти має декілька джерел живлення: зовнішня мережа, сонячна енергетика, акумулятори та генератор. Це дозволяє об’єкту бути повністю автономним», – зазначив Борис Розсоха, заступник директора департаменту – начальник Управління енергетичного менеджменту та інвестицій Департаменту економічного розвитку Запорізької міськради. 

Влітку та у весняно-осінній період сонячна електростанція зможе повністю покривати потреби закладу освіти в електроенергії.

«У приміщенні гімназії працюють вчителі, які проводять дистанційні уроки. Під час освітнього процесу використовується дуже багато техніки, інтерактивних засобів. Тому сонячна електростанція дозволить нам не лише економити на рахунках за електроенергію, а й бути впевненими, що уроки проходитимуть за будь-якої ситуації в загальній енергосистемі», – зазначив Андрій Юрійович, директор закладу освіти. 

Крім того, у цій школі розміщений «Пункт незламності». Завдяки роботі СЕС люди зможуть зарядити тут мобільні пристрої під час можливих блекаутів.

Усього в Запоріжжі вже збудовано п’ять сонячних електростанцій на об’єктах соціальної сфери. Чотири з них встановлені на медичних закладах, а одна – на школі.