У Всесвітній день вишиванки в приміщенні КЗ «Запорізький обласний історико-краєзнавчий музей імені Я.П. Новицького» ЗОР пройшов Відкритий мистецький фестиваль «Запорозькі обереги».
Його складова частина - акція «З вірою в серці», метою якої було вшанувати одне з найяскравіших культурних надбань нашого народу — вишиванку.
Наша вишивка, наша вишиванка, яка є символом нескореності, ідентичності і краси українців. Це не просто нитки і полотно. Це — наш родовід, наше коріння, наші мрії, наші пісні. Вишиванка — це коли душа говорить візерунками, коли історія оживає в орнаменті, а любов до України пульсує у кожному хрестикові.
День вишиванки — це не просто свято одягу. Це день єднання. Бо хоч ми всі різні — походженням, вірою чи місцем проживання, але вишиванка об’єднує нас любов’ю до України.
З унікальними роботами, які створені з любов’ю, терпінням і великим серцем ознайомила присутніх голова правління ГО «Запорозькі Берегині» Олена Шевчук. Свої роботи представили активні членкині цієї громадської організації, талановиті майстрині Лариса Середа та Людмила Гармаш.
«Друзі, я щаслива! Дякую всім, хто розділив з нами радість відкриття вишиваної виставки. Це наше творче надбання за останні три роки. Людей було дуже багато, вибачаюсь, що не всім змогла приділити увагу, але ми старалися для всіх відвідувачів проводити повноцінні екскурсії. Радію, що було дуже багато дітей і молоді, які розглядали кожен виріб дуже прискіпливо. Все це надихає на нові творчі проєкти... Але головне, щоб закінчилися ця клята війна», - поділилася емоціями Олена Шевчук.
На виставці представлені роботи Надії Ткаченко, Віри Лобач, Ксенії Мороз, Тетяни Соловйової, Людмили Гармаш, Лариси Середи, Оксани Кіргеєвої, Марини Широкової, Анни Мартенс, Тетяни Дем“янової, Лідії Лелеки і киянки Вікторії Бієнко.
В експозиції «Український стрій кінця XVIII – початку XIX століть» на манекенах представлено два автентичні костюми, що демонструють характерні риси українського народного вбрання кінця XVIII – початку XIX століть.
На мистецькому фестивалі було представлено виставку дитячих малюнків «Моя вишиванка».
«В своїх яскравих роботах учні мистецьких шкіл Запоріжжя, дитячої школи мистецтв управління культури та молоді Мелітопольської міської ради, Дніпрорудненської дитячої мистецької школи передали своє бачення краси, символіки та душі української вишиванки, як символу національної гордості.
Для учнів було проведено інтерактив «Розмалюй вишиванку», на якому діти створювали унікальні вишиванки. Присутні могли переконатися, що традиційне мистецтво — це не лише скарбниця минулого, а й джерело натхнення для сучасності», - розповіла завідувачка навчально-методичним кабінетом закладів спеціалізованої мистецької освіти КУ «Запорізький обласний методичний центр культури та мистецтва» ЗОР Світлана Сметаніна.
Супроводжувався інтерактив музичним виступом гурту «CHERRY BAND» Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка управління культури та молоді Мелітопольської міської ради, керівник Даниїл Шитіков.
По закінченні інтерактиву усі учні отримали чудових в'язаних ведмедиків від бабусь з Нової Зеландії, які надав Міжнародний благодійний фонд «ДЕНЬ ЗА ДНЕМ».
Зверніть увагу
Виставка працюватиме протягом двох тижнів у дні роботи музею: четвер–неділя з 9:00 до 16:30 (каса зачиняється за годину до закриття). Приходьте!
Фото з фейсбук-сторінок Олени Шевчук і ЗОМЦКМ