Понад 30 студентів, викладачів і працівників Національного університету «Запорізька політехніка», а також школярі з Енергодару взядли участь у Дні спільнодії, який відбувся в музеї історії технічного прогресу.

«1 травня в Україні та світі стартував Місяць обізнаності про ментальне здоров'я. У Всесвітній день вишиванки в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською, ми провели День спільнодії, створивши безпечний і підтримуючий простір для відкритого діалогу про ментальне здоров’я», - розповіла керівниця музею Наталія Деркач.

За словами Наталії Володимирівни, головна ідея Дня спільнодії — показати, що турбота про ментальне здоров’я є спільною відповідальністю, а взаємопідтримка, емпатія та відчуття належності є ключовими ресурсами для збереження внутрішньої рівноваги й стійкості.

 День спільнодії пройшов у символічному поєднанні з Міжнародним днем сім’ї та Днем вишиванки. У музеї до свята оновили експозицію — додали вишиті рушники і ляльки-мотанки у святковому одязі з елементами української вишивки

У рамках цих заходів пройшли майстер-клас «Лялька-мотанка» та майстер-клас «Малювання». Майстрині - журналістка з Енергодару Алла Шамрай та Світлана Костюк - з великою любов’ю розповідали про історію української ляльки-мотанки. Вони вчили студентів, викладачів та працівників університету виготовляли ляльку-дзигу. Бажаючих навчитись була велика кількість.

«Хлопці та дівчата опанували техніку виготовлення простої і дуже позитивної та корисної для ментального здоров'я лялечки. А мене вкотре порадувала наша молодь, її прагнення глибоко пізнати історію нашого народу. Сподіваємося, що ці маленькі мотанки зайдуть у кожну сім'ю тих, хто їх навчився робити, і принесуть всім здійснення мрій та перемогу у війні з рашистами», - поділилася Алла Шамрай.

Майстер-клас «Малювання» провів викладач філософії, учасник бойових дій Володимир Гордійченко. З великим задоволенням студенти, викладачі та школярі з Енергодара вчились малювати сюжети з українських народних казок.

«На виході з музею був створений простір для рефлексії. Учасники майстер-класів «Ляльки-мотанки» та «Малювання» висловили свої враження від роботи. Вони відповідали на питання: Що ти відкрив про себе? Що ти відкрив про інших людей? Що ти забираєш із собою?», - розповіла Новинам Оріхова Наталія Деркач.

Фото Наталії Деркач