У рамках другого етапу Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» у Запоріжжі відбулася зустріч начальника Преображенської сільської військової адміністрації Пологівського району Запорізької області Володимира Сідуна з головою Барської міської територіальної громади Жмеринського району Вінницької області Володимиром Саволюком.
Нагадаємо, Національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» направлений на об'єднання громад-партнерів (тилових і центральних громад) для підтримки громад-форпостів.
Як повідомляється на фейсбук-сторінці Преображенської територіальної громади, на зустрічі були також присутні голова Пологівської РДА, начальник РВА Крупський А. Є. разом зі своїми заступниками Симоненко Ю.І., Кулик Ю.К., директори закладів, установ Преображенської сільської ради, начальники відділів, керівники та представники сільгосппідприємств, які працюють на території громади, мешканці - активісти.
На початку зустрічі Володимир Сідун представив відеоматеріал діяльності, досягнень Преображенської громади в мирний час та стан громади під час агресії російської федерації.
Представники аграрного сектору розповіли про особливості роботи в зоні активних бойових дій. Завдяки силі, мужності, відповідальності сільгоспвиробники продовжують працювати під обстрілами, ризикуючи своїм життям.
Міський голова Володимир Саволюк був вражений стійкістю людей, які змушені жити, працювати, допомагати іншим в таких непростих умовах, та висловив готовність тісно працювати з Преображенською громадою в різних напрямках. Зокрема, особливу увагу приділяти дітям, які постраждали від агресії російської федерації.
Очільник району Артур Крупський привітав учасників заходу та побажав громадам-партнерам плідної співпраці та успіху.
Важливою подією заходу було підписання меморандуму про співпрацю між Барською міською територіальною громадою та Преображенською сільською територіальною громадою.
Очільники громад-партнерів побували на ТОВ «Виробництво підсиленої техніки» (директор Мороз С.А.), ознайомилися з організацією роботи підприємства, яке релоковане із території Преображенської територіальної громади, і продовжує свою діяльність у Запоріжжі - займається виробництвом машин і устаткування для сільського та лісового господарства. Гостей також ознайомили з основними об’єктами інфраструктури та історичними пам’ятками обласного центру.
"Зустріч керівників громад та підписання меморандуму – це початок налагодженої співпраці між партнерською громадою та громадою-форпостом для подолання наслідків збройної агресії російської федерації, задоволення базових потреб жителів, які проживають на території громади-форпосту, відновлення її життєдіяльності, зміцнення стійкості та соціальної згуртованості.
А ще - створення умов для соціальної адаптації та підтримки місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб через надання гуманітарної допомоги, проведення аварійно-відновлювальних робіт, реалізацію культурно-освітніх заходів та інших ініціатив, спрямованих на покращення умов життя та функціонування Преображенської громади.", - зазначили у громаді, яка знаходиться на лінії вогню.
"Ми отримали реальну надію на гарне майбутнє для нашої громади", - вважають преображенці..
Цифра
У рамках реалізації другої хвилі Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» меморандуми про співробітництво з громадами-партнерами підписали ще 14 громад-форпостів Запорізької області..