20 років тому сім ВІЛ-позитивних людей об’єдналися задля того, щоб допомагати собі та іншим людям з соціально значущими хворобами.
Зараз Благодійна організація «100% життя. Запоріжжя» - це потужна команда, яка налічує понад 200 працівників: психологів, фінансових фахівців, фахівців соціальної роботи, соціальних менеджерів тощо.
На свій ювілей іменинники запросили представників обласної та міської влади, партнерів, представників неурядового громадського сектору та міжнародних організацій, з якими плідно і тісно співпрацюють.
Серед запрошених на святковий захід були і лікарі, з якими організація крокує поруч усі ці роки.
- 20 років тому у нас нічого не було, була лише мета, - розповіла голова правління Ірина Дорошенко. - У липні 2005 року ми об’єдналися, щоб вижити. На той час не можна було отримати лікування від ВІЛ-інфекцій. І самі ВІЛ-позитивні люди вирішили, що вони хочуть жити і хочуть щось змінити в країні.
В інших регіонах такі організації почали створюватися у 2001 році. Люди почали діяти, щоб просто жити, щоб забезпечувати собі доступ до лікування. Вся країна об’єдналася у Веукраїнську мережу людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Це наша історія.
А у 2016 році ми зрозуміли, що набули великого досвіду по забезпеченню доступу до лікування, до соціальних послуг і вирішили змінити назву. “Мережа 100% життя” - організація з такою назвою є в кожному регіоні. А коли ти відчуваєш себе частиною потужної команди, для тебе немає неможливого.
Коли до мене звертається людина за допомогою, у мене немає думки “Я не можу”, я думаю про те, що можу конкретно зробити. Це найцінніше, чим можна пишатися. І кожен член нашої команди розділяє цю місію.
“Мережа 100% життя. Запоріжжя” - це не просто організація. Це команда людей, які щодня доводять, що підтримка, турбота, безпека, гідність мають бути доступні кожному. Наша місія — створюємо можливості вижити і відновитися.
Ми працюємо для тих, хто цього потребує — і не зупиняємось, бо віримо: зміни починаються з дії, - зазначає голова правління Ірина Дорошенко. - Ми команда, яка щодня рятує життя — словом, підтримкою, конкретною допомогою: гуманітарною, влаштуванням в заклади охорони здоров’я, освітні чи соціальні.
Я вдячна кожному, хто творить диво! 20 років тому ми лише мріяли, що зможемо допомагати - спершу собі, а потім іншим. Ми прагнули створити систему підтримки для тих, хто найбільше її потребує. Сьогодні наш слоган - 20 років кожен день за життя. І це дійсно так. На сьогодні немає питань, з якими наша команда не могла би впоратися”.
Війна, звісно, внесла корективи в роботу організації — якщо раніше надавали послуги переважно ВІЛ-інфікованим та хворим на туберкульоз, то з початку повномасштабного вторгнення росіян коло бенефіціарів значно розширилося.
Це передусім люди, які опинилися у складних життєвих обставинах. Серед них:
- люди з інвалідністю, діти з інвалідністю та їх родини;
- ветерани війни та їх близьке оточення;
- люди із соціально значущими захворюваннями (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити) та їх близьке оточення;
- люди, вразливі до інфікування соціально значущими захворюваннями;
- жителі прифронтових територій;
- внутрішньо переміщені особи.
За 20 років роботи благодійники надали допомогу понад 500 тис. людей. Фахівці організації надають гуманітарну, психологічну, юридичну допомогу.
“Новий наш напрямок роботи — раннє втручання у розвиток дитини. Щоб сім’я могла вчасно отримати допомогу — психологічну, соціальну. Ми не просто надаємо послуги — ми щодня створюємо можливість людині вижити, пройти лікування, відновитися. Ми кожен день — за життя. Я вдячна команді, яка не здається навіть у найважчі часи. Наша сила — у людях”, - підкреслила Ірина Дорошенко.
З ювілеєм благодійників привітали заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Євген Мироненко, секретар міської ради Регіна Харченко, начальниця Служби у справах дітей Запорізької міської ради Наталія Сиворакша, керівники Широківської та Петромихайлівської громад, організацій-партнерів, волонтери, з якими співпрацює благодійний фонд.
«Мені здається, цей рух, ця благодійна організація завжди були у моєму житті. Усі ці 20 років — це була копітка праця усієї команди. Пані Ірина розповідає, що коли вони починали, то надавали допомогу тим, від кого відверталися. Можна додати, що то був період дикарства, цих людей обходили, намагалися не помічати.
Завдяки всім, хто долучився до цієї благодійної організації, ми змогли змінити свою свідомість. Зараз ми говоримо про людяність, про рівність, безбар’єрність, ментальне здоров’я. Я впевнений, що це ваша заслуга”, - сказав, звертаючись до благодійників, Євген Мироненко.
Євген Мироненко вручив Ірині Дорошенко Подяку голови Запорізької ОДА, якою колектив БО “Мережа 100% життя. Запоріжжя” нагороджений за активну громадянську позицію, благодійну і гуманітарну діяльність, великий внесок у розвиток волонтерського руху під час воєнного стану.
Про людяність згадувала у своєму виступі і секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко.
- Говорити про досягнення організації за 20 років не вистачить і кількох днів. Назву дві цифри досягнень за останній рік. 125000 мешканців Запоріжжя отримали допомогу від БО “Мережа 100% життя”, фактично кожна четверта людина, яка проживає у місті, звернулася за допомогою. Започатковано 22 проєкти.
“Мережа 100% життя” попри всі виклики знаходить ресурс і сміливість об’єднати людей, підтримати їх і зберегти людяність у нашому місті.
Ваші дії — не просто слова, це реальна допомога, яка змінює життя. Ви стали справжнім соціальним сервісом для Запоріжжя. І навіть у найтяжчі часи ви знаходите в собі силу й сміливість діяти, збирати людей і підтримувати життя. Дякую вам за людяність, за надійне партнерство, за те, що щодня обираєте допомагати - не для відео у соцмережах, не для звітів, а заради людини», - зазначила в.о. міського голови..
Регіна Харченко вручила Ірині Дорошенко Почесну грамоту виконавчого комітету Запорізької міської ради, якою відзначений весь колектив.
Іменинників також щиро вітали партнери, керівники та представники благодійних організацій, з якими налагоджена тісна співпраця.
Виконавчий директор Сергій Старостенко працює в організації, за його словами, 15 років. Починав працювати на складі, потім — документатором, фахівцем з моніторингу. Через деякий час став виконавчим директором.
“Думав, прийду на трішки і піду, - згадував Сергій Старостенко. - Чому? Раніше я ніколи не працював у благодійному секторі і були певні побоювання, що благодійність — це не те, коли ти допомагаєш людям. Але для мене, дійсно, “100% життя. Запоріжжя” стало тим місцем, де людина на першому місці. І неважливо - це бенефіціар, чи людина в нашій команді.
Хочу подякувати Ірині Дорошенко. Це лідер, яка вибудувала потужну організацію. Яка в першу чергу працює для людей. Дуже дякую колективу — він найкращий! Дякую ЗСУ — за можливість жити і працювати в Запоріжжі”.
Сергій Старостенко отримав спеціальну відзнаку “20 років кожен день за життя”, який йому вручила голова правління Ірина Дорошенко.
Такі ж відзнаки з нагоди ювілею організації отримали медики, які всі ці роки були поруч з “100% життя. Запоріжжя” - лікували та повертали до повноцінного життя хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз і гепатити.
Як зазначив ведучий заходу Ігор Бєлишев, “вони стали невід’ємною, великою частиною організації”.
Серед нагороджених:
- завідуюча поліклінічним відділенням Запорізького обласного Центру з профілактики та боротьби зі СНІД КНП “Запорізька обласна інфекційна лікарня” ЗОР Тетяна Тарасова,
- завідуюча відділом інфекційного контролю КНП “Запорізька обласна інфекційна лікарня” ЗОР Олена Велігодська,
- директор медичний КНП “Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр” ЗОР Алла Пирог,
- заступник директора з замісної підтримуючої терапії КНП “Обласний клінічний заклад психоневрологічної допомоги та соціально значущих хвороб” ЗОР Оксана Панкратова,
- завідуюча консультаційно-діагностичним відділенням - гепатоцентром КНП “Запорізька обласна інфекційна лікарня” ЗОР Олена Царьова.
Гарний настрій учасникам заходу забезпечували своїми прекрасними виступами вокаліст Сергій Соловйов і запорізький відомий гурт “Хорта”.
Захід закінчився неформальним спілкуванням у дружній атмосфері.
Цифра
За 20 років профінансовано програм на суму понад 855 млн грн