Цьогоріч поминальні дні триватимуть з 26 і до 30 квітня. У ці дні до охорони громадського порядку залучать майже 800 правоохоронців, 280 з яких нестимуть службу безпосередньо біля місць поховань.

Відповідно до рішення Ради оборони Запорізької області буде обмежено рух цивільного транспорту до населених пунктів Оріхівської, Гуляйпільської та Степногірської громад з міркувань безпеки.

«Вказані обмеження будуть діяти з 00:00 годин 26 квітня до 00:00 годин 30 квітня. Тобто в ці дні рух цивільного транспорту буде закрито», – зазначив Дениса Короневича, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області.

Крім того, в поминальні дні запоріжцям рекомендують утриматись від масового відвідування кладовищ, не нехтуйте сигналами "повітряної тривоги", бути пильними та не залишати своїх речей без нагляду.

У разі виявлення підозрілих предметів (покинутих коробок, пакетів) не чіпайте їх, відійдіть на безпечну відстань та викличте наряд поліції за номером 102.

Водночас представники християнських церков України зазначають, що поминання рідних у певні дні не визначено церковним уставом, а є лише традицією.

«Не чекайте поминальних днів. Якщо у вас сьогодні вихідний, приїдьте на кладовище в цей день. Наведіть лад на могилах, підфарбуйте, відремонтуйте. Пам’ятайте – на кладовище ми приходимо не для того, щоб влаштовувати там пікніки чи якісь розважальні заходи. Ми приходимо для того, щоб здійснити молитву за наших близьких, що вже відійшли у вічність. Це можна зробити у період від Пасхи до Вознесіння – в будь-який день можна прийти і помолитися. Якщо ви зробите це трохи раніше чи пізніше від поминальних днів, гріха не буде», – зауважив керуючий Запорізькою єпархією ПЦУ владика Фотій.

«Наступають дні, коли можемо і маємо молитися за наших померлих. Обов’язково беремо до уваги всі безпекові рекомендації та правила. Пам'ятаймо про те, що триває війна і про те, що наше життя має величезну цінність. Не наражайте ані життя своє, ані своїх близьких на небезпеку. Наші молитви – це, напевно, найперша і єдина річ, яку потребують наші померлі», – наголосив отець Павло, настоятель храму Бога Отця Милосердного римсько-католицької церкви.

За словами єпископа Фотія, українці часто залишають на могилах пластикові квіти. Краще замінити їх живим букетом чи взагалі висадити квіти на могилі. Слід уникати й різноманітних приношень (крашанки, паски). Раніше це сприймалося як милостиня від імені людей, що відійшли у засвіти. Нині актуальність цієї традиції втрачено, тож краще цього не робити.

«Якщо ви знаєте, що десь є родина, яка потребує допомоги, краще віднесіть їй якийсь набір продуктів і попросіть помолитися за душі ваших рідних. Або задонатьте ці гроші на ЗСУ, на збереження життя військових, на нашу оборону. Це буде достойне поминання ваших рідних», – підкреслив владика Фотій.