До 16 серпня у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці можна побачити виставку робіт Лори Манукової “Під зорями й соняшниками”.
У фоє на першому поверсі виставлені 20 яскравих робіт молодої художниці. Це перша велика персональна виставка молодої запорізької художниці — лауреатки міжнародних виставок, учасниці групових проєктів, чиї роботи знаходяться в колекціях в Україні, Великобританії та інших країнах.
Лора працює з акрилом, поталлю, олією та змішаними техніками.
“Ми відкрили нову зірочку запорізького живопису і мистецтва, - зазначила на відкритті виставки головна бібліотекарка відділу мистецтв Олена Савкіна. - Нам дуже подобаються її роботи! Лариса за освітою юрист, але працює косметологом.
Малювати почала з початку повномасштабної війни. На серію робіт про гусей її надихнули слова росіян про те, що в Україні є бойові гуси, бойові комарі. Почала малювати нашу “секретну зброю”.
В експозиції можна побачити серію картин, на яких зображені гуси — це 12 робіт, решта 8 — пейзажі, квіти. Частину робіт художниця написала, надихнувшись картиною “Ніч” Ван Гога”. Ми раді, що перша персональна виставка молодої художниці проходить саме у нас”.
Радість від відкриття виставки з Лорою розділили її рідні та знайомі, друзі. Серед них — подруга Світлана, вона власниця однієї з перших картин мисткині.
“Спочатку мене вразило, що вона з юриста перетворилася на косметолога, де ми, власне, й познайомилися, - розповіла Світлана. - Ще більше вразило, коли я дізналася, що вона почала малювати. А ще Лора робить гарні вироби з епоксидної смоли. Стільки різноманітних талантів в одній людині! Дуже рада за Ларису, за те, що вона втілює свій талант. Бажаю, щоб ця виставка — це був тільки початок! Успіхів у творчості!
Перша заступниця голови Бердянської РДА, депутатка обласної ради Ірина Півень — часта гостя на вернісажах у бібліотеці, вона завжди з радістю вітає майстрів пензля, які виставляються у ЗОУНБ.
“Картини молодої художниці наповнені життям, на них гарно поєднані кольори, - поділилася емоціями посадовиця. - Мені це дуже імпонує! Хочеться побажати авторці впевненості в собі, і надалі розвиватися, якщо це, звісно, приносить задоволення”.
Троюрідна сестра Джульєтта у захопленні від Лориних картин, про що вона розповіла учасникам презентації.
“Я дивилась її картини у телеграмі, але на виставці вони особливо гарні. Дуже вражена красою її картин! Ніколи не могла подумати, що вона буде так гарно малювати! Хотіла би зустрітися з її роботами у картинній галереї у Франції”, - сказала Джульєтта.
З відкриттям виставки Лору Манукову привітали військовослужбовець Юрій, у якого є її картина, мама Віра Олександрівна, тьотя Наташа і дядя Вася, який прочитав вірш свого авторства.
Лора Манукова подякувала усім, хто завітав на відкриття, окремо слова вдячності за організацію її “персоналки” художниця адресувала головній бібліотекарці відділу мистецтв ЗОУНБ Олені Савкіній і керівниці Запорізького міського об'єднання митців "Колорит" Олені Сауріній.
- Лоро, як ви зрозуміли, що у вас є хист до малювання? - цікавлюсь у мисткині.
- У мене дідусь був художником, його прізвище Мануков, він давно помер. Напевне, хист до малювання від нього. Батько гарно малює, але він навіть для себе не малює. Я раніше вишивала, люблю вишивати. Але коли почалася повномасштабна війна, чомусь не змогла.
Але прагнула розвивати свій хист. І я почала малювати. Спочатку — епоксидною смолою. Знань не вистачало, закінчила онлайн художні курси. І почала малювати.
Намалювала картину з гусями і думала на ній зупинитися. Але одна галеристка сказала: “Давайте зробимо виставку за кордоном. Напишіть картини”. Почала писати. Але згодом ця галеристка взяла громадянство рф і я їй відмовила.
Але ж картини були вже намальовані І я вирішила, що їх повинні побачити. Вони ж наші, українські. Це як супротив з гумором. Мамі моя творчість дуже подобається: “Тільки дзьоб написала — вже шедевр”!
- Ви — молода художниця. Як швидко малюєте картини?
- По-різному: одну можу намалювати за день-два, а іншу — приблизно за тиждень.
- Ви намалювали з нашою “секретною біозброєю” 12 картин...
- Хочу з гусями зробити календар на 2026 рік.
***
Приходьте у бібліотеку на виставку. Позитивні емоції гарантовані!