У Запорізькому ботанічному саду завершили роботу над еколого-терапевтичним грантовим проєктом «Сенсорна стежка «Sensory Hub» - спосіб пізнати природу з користю для здоров’я».

В ботсаду облаштували і відкрили сенсорну стежину «Sensory Hub».

Першими по ній босоніж походили запоріжці поважного віку, які прийшли на безкоштовну екскурсію до ботанічного саду у рамках міської програми «Турбота поруч». Її провела екскурсовод Ірина Фесенко.

Проєкт розроблено та реалізовано у співпраці закладу позашкільної освіти «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад»» Запорізької міської ради з Міжнародною організацією збереження ботанічних садів (BGCI – Би Джі Сі Ай) і Громадською організацією «МІСЬКИЙ ЦЕНТР ДОПОМОГИ».

Сенсорна стежина інтегрована в зелену паркову зону Запорізького ботанічного саду.

«Це надзвичайно приємний і корисний спосіб повернутися до природної терапії у наш буремний час. Сенсорна стежина має 15 секторів загальною площею 15 кв.м. Площа стежини поділена на секції розміром 1мх1м, кожна з яких має свій унікальний наповнювач.Це створює чудовий масажний ефект і розвиває тактильне сприйняття», - зазначила директорка ЗПО «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад»» Запорізької міської ради Тамара Єрьоміна.

Сенсорна тактильна стежка «Sensory Hub» (сенсори хаб) складається з 15 сегментів, наповнених різним матеріалом. Це:

  • пісок різної фракції;
  • деревна кора;
  • деревинна тирса;
  •  дерев’яні зрізи/спили;
  •  річкова галька;
  •  штучний газон;
  •  гладка бруківка;
  • дрібні спили гілок;
  • гладке каміння різної фактури.

«Такі сенсорні локації стануть інклюзивним терапевтичним простором, які розвивають тактильне сприйняття, сприяють розвитку вестибулярного апарату, зору, знімають втому, а також стимулюють весь організм.

Крім того, завдяки активній дії на нервові закінчення - розвивають дрібну моторику дітей і є гарною профілактикою плоскостопості.

Це буде місце для емоційного відновлення, психологічного відпочинку, сенсорної інтеграції, екологічного виховання та соціальної взаємодії, унікальна локація для психологічного оздоровлення для дітей, молоді та дорослих, зокрема всіх, хто постраждав внаслідок війни», - зазначила Тамара Іванівна.

Біля сенсорної тактильної стежки працівники ботсаду висадили великі куші лаванди, яка зараз гарно квітне, привертаючи увагу метеликів та різних комах.

До слова, на території ботсаду в цьому році висадили лавандове поле. Рослини зараз квітнуть, але вони ще молоденькі, а тому квіточки невеличкі.

«Я дуже задоволена, що є така Міжнародна організація збереження ботанічних садів (BGCI – Би Джі Сі Ай), яка з початку війни допомагає Україні зберегти наші ботанічні сади, - каже Тамара Єрьоміна. - Дуже вдячна цій організації за допомогу. Дуже вдячна директору Львівського ботанічного саду Андрію Прокопіву, який допоміг вийти на неї.

Андрій Іванович організовує гранти, ми їх пишемо, наші заявки затверджують. І таким чином наш ботанічний сад, розміщений в прифронтовому місті, може розвиватися.

Кожного разу відправляю світлини Андрію Івановичу і він щоразу каже: “Як гарно!”

Хочу зазначити, що ботанічна спільнота нашої країни завжди була об“єднана, єдина. Тому що нам усім завжди не вистачало грошей.

Але я точно знаю, що коли мені хочеться якусь рослину, а я не маю можливості її купити, то можу зателефонувати колегам і якщо в кого вона є, вони поділяться. Безкоштовно! Ще й можуть привезти.

Умовою еколого-терапевтичного грантового проєкту «Сенсорна стежка «Sensory Hub» - спосіб пізнати природу з користю для здоров’я» була участь громадської організації. Дуже вдячна за співпрацю ГО «МІСЬКИЙ ЦЕНТР ДОПОМОГИ».

Запорізький ботанічний сад гарний в будь яку пору, адже одні рослини відцвітають, другі починають цвісти. Приходьте!

Фото: Запорізький ботанічний сад