Одна людина загинула, десять людей отримали поранення внаслідок ворожих атак по Запоріжжю та Запорізькому району

У Запоріжжі внаслідок влучання БпЛА по обʼєкту інфраструктури загинув 41-річний чоловік, ще шестеро людей отримали поранення.

В обласному центі та в Кушугумі ворог атакував безпілотниками приватні будинки: поранено четверо людей - чоловіків віком 50, 69 і 74 роки та жінку віком 55 років.

Впродовж доби окупанти, як повідомляє Запорізька ОДА, завдали 887 ударів по 44 населених пунктах Запорізької області.

  • Війська рф здійснили 19 авіаційних ударів по Малокатеринівці, Кушугуму, Зірниці, Новоселівці, Юрківці, Таврійському, Преображенці, Широкому, Зеленому, Воздвижівці, Червоній Криниці, Любицькому, Омельнику, Малій Токмачці та Новосолошиному;
  • 604 БпЛА різної модифікації (переважно FPV) атакували Запоріжжя, Балабине, Комишуваху, Смоляне, Райське, Дніпрові Хвилі, Степногірськ, Приморське, Степове, Павлівку, Лук’янівське, Малі Щербаки, Гуляйполе, Залізничне, Щербаки, Новоданилівку, Новоандріївку, Малу Токмачку, Чарівне, Білогір’я, Гуляйпільське, Воздвижівку, Рибне, Варварівку, Добропілля, Прилуки, Староукраїнку, Святопетрівку, Цвіткове, Преображенку, Новоселівку, Косівцеве та Нове Запоріжжя;
  •  Зафіксовано 5 обстрілів з РСЗВ по Степовому, Цвітковому, Воздвижівці та Чарівному;
  • 259 артударів прийшлися по Степногірську, Приморському, Степовому, Павлівці, Лук’янівському, Малих Щербаках, Гуляйполю, Залізничному, Щербаках, Новоданилівці, Новоандріївці, Малій Токмачці, Чарівному, Білогір’ю, Добропіллю, Прилуках, Рибному, Гуляйпільському та Староукраїнці.

Минулої доби до поліції надійшло 104 повідомленя від громадян. У результаті російських атак зруйновано та пошкоджено приватні і багатоквартирні будинки, автомобілі та об’єкти цивільної інфраструктури.

Наслідки влучань задокументували працівники поліції та УСБУ. За фактами воєнних злочинів відкриті кримінальні провадження. Правова кваліфікація - ч.ч 1, 2 ст. 438 (Воєнні злочини) Кримінального кодексу України.

Евакуаційні заходи

За минулу добу поліцейські евакуювали 7 людей. Із селища Комишуваха вивезли 5 осіб - 2 жінок, чоловіка та 2 дітей. Ще 2 людей - жінку та чоловіка - евакуювали із селища Кушугум.

Правоохоронці закликають громадян не зволікати з евакуацією та виїжджати до більш безпечних місць. У разі потреби звертайтеся на спецлінію 102, не наражайте себе та рідних на небезпеку.