Комишуваська громада долучилася до національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

Селище Комишуваха Запорізької області та Борщагівка, що на Київщині стали партнерками національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» та вже запланували спільні заходи.

Зокрема, тилова громада допоможе Комишувасі з організацією відпочинку дітей, комунальною технікою та будівництвом укриття для медзакладу. Про це повідомляє сайт Запорізької ОДА.

– Нашим партнером по проєкту стала Борщагівська громада Київської області, з якою був укладений меморандум про співпрацю.

Ми визначили пріоритетні напрямки роботи. Один з них – оздоровлення дітей. Вдячні громаді-партнерці, яка виділила нам 5 млн грн на ці потреби.

24 грудня відбулась сесія Комишуваської міської ради, під час якої ми вирішили процедурні питання щодо цих коштів. Тепер будемо займатися організацією відпочинку дітей. В планах – організація так званого «табірного» навчання. Це коли до табору виїжджає цілий клас, щоб діти могли спільно навчатися і відпочивати. Для дітей це дуже важливо, адже деякі з них бачили своїх однокласників лише на екранах комп’ютерів, – розповів голова Комишуваської громади Юрій Карапетян.

Борщагівська громада допоможе Комишуваській і з будівництвом укриття для місцевої амбулаторії та придбанням спецтехніки для комунального підприємства.

– Ми домовились з партнерами і щодо організації ремонтної бригади, яка б могла у разі необхідності надавати нам допомогу у ліквідації наслідків ворожих обстрілів. В майбутньому, якщо дозволить безпекова ситуація, плануємо познайомитись та поспілкуватися наживо, обмінятися досвідом роботи.

Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – це гарна ідея, адже є громади, у яких безпекова та фінансова ситуації набагато кращі, ніж у громад-форпостів, які знаходяться в безпосередній близькості до лінії фронту.

Тилові громади можуть надати прифронтовим населеним пунктам цільову допомогу. А для нас така підтримка дуже суттєва, – відзначив Юрій Карапетян.

Про проєкт

  • Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» ініціювало Міністерство розвитку громад та територій.
  • Його основна мета – згуртування громад для підтримки й відновлення територій, що постраждали від війни.
  • Проєкт є не лише відповіддю на виклики війни, а й важливим кроком для побудови згуртованої та стійкої країни.

4 факти  про комишуваську громаду

  1. Комишуваська громада об’єднує 30 населених пунктів, що перебувають під постійними ворожими атаками.
  2. До війни в громаді проживало 13,5 тис. жителів.
  3. Нині ж тут мешкають 8,5 тис. людей, з них понад 1000 – вимушені переселенці.
  4. Попри близькість до лінії фронту, в громаді залишаються і понад 1000 дітей, зокрема 860 дітей шкільного віку і 200 дошкільнят, інформує сайт ЗОДА.