Майже 25 000 гривень для військовослужбовців 98 батальону 108 бригади ТрО зібрали під час благодійного концерту творчого об’єднання працівників культури Запорізької області, який відзначав другу річницю створення.

Донати у приміщенні Незламного хабу “Орбіта”, де проходив захід, збиралися у спеціальну скриньку, чимало коштів вдалося виручити і на двох аукціонах: один провели самі військові, лотами були прапори (жовто-блакитні і червоно-чорні), тактичні ручки, термокухлі, бафи тощо з символікою батальону, а на іншому розігрувалися речі, власноруч виготовлені учасниками творчого об’єднання.

Зокрема, донатів у скриньці набралося 18863 грн і 10 коп, у тому числі були 2 купюри по 1000 грн, 11 — по 500, 36 — по 200. Усі зібрані кошти вручили представникам бригади — Олексію та Павлу.

Військовослужбовці подякували і пообіцяли витратити їх на дообладнання FPV-дронів, які будуть знищувати ворога. За словами Олексія, на дооснащення кожного дрону радіотехнічним обладнанням вони витрачають приблизно 1000 гривень. “Тобто 19 ворожих цілей точно будуть вражені завдяки вам. Дрони вкоротять чиїсь життя і збережуть наші”, - пообіцяв військовий.

А ще захисники отримали дитячі малюнки та мотанки у вигляді козаків від закладу дозашкільної освіти №45 “Ліхтарик” Запорізької міської ради. Від імені батьків, педколективу та дітей Їх щиро вітали директорка Ірина Чурса та двоє маленьких українок.

“Дорогі наші захисники! Ми дуже любимо вас. Ми дуже віримо в вас. Дякуємо за наш захист. Даруємо вам сильних козаків — щоб вони захищали вас від ворога. Повертайтеся додому живими. Ми вас чекаємо. Слава Україні!”, - промовляли маленькі дівчатка.

Унікальний, неймовірно талановитий колектив під керівництвом Івана Ємця був створений з працівників культури, які залишилися без рідної домівки та улюбленої роботи. Усі вони приїхали у Запоріжжя з окупованих громад або населених пунктів, які знаходяться в зоні активних бойових дій.

Виконавці  представляють Пологівську, Веселівську, Гуляйпільську, Роздольську, Верхньорогачинську (Херсонська область), Оріхівську, Чернігівську, Малобілозерську, Успенівську та Кирилівську громади Запорізької області. Оріхівську громаду у колективі представляють Наталія Руденко і Олена Овдієнко.

Унікальний колектив, всі учасники якого — вимущено переміщені особи, які мріють повернутися додому, був створений у березні 2023 року за ініціативи керівниці обласного методичного центру культури і мистецтва Олени Златової, яка таким чином хотіла підтримати і згуртувати колег. А завдяки плідній співпраці із академічним обласним театром юного глядача, колектив має приміщення для занять та змогу професійно зростати.

За постійну підтримку і допомогу колектив відзначив Олену Златову і ТЮГ   Подяками.

Як розповіла ведуча - т.в.о директора КУ «Культурно-мистецький центр» Веселівської селищної ради Валентина Барабашева, за короткий, але дуже насичений період своєї діяльності учасники творчого об’єднання взяли участь в понад 20-ти обласних культурно-мистецьких заходах, підготували та провели 18 концертів і благодійних акцій для військових та громад Запорізької області.

«Важкі часи завжди гуртують небайдужих. Колектив творчого об’єднання не є винятком. Весь свій талант та мистецтво вони спрямували на допомогу захисникам України. Їхні пісні знаходять місце в серці кожного і перетворюються на зброю та інші необхідні речі для військових. Завдяки благодійним концертам на підтримку Сил Оборони, учасниками колективу було зібрано 175 тисяч гривень», - зазначила ведуча.

Іменинників з 2-ю річницею створення творчого об’єднання щиро привітали керівниця обласного методичного центру культури і мистецтва Олена Златова, перша заступниця голови Бердянської РДА, депутатка обласної ради Ірина Півень, начальник Веселівської селищної військової адміністрації Сергій Кутьєв, голова Веселівської селищної громади Петро Кіяшко та Роздольський сільський голова Сергій Передерій.

Вони відзначили незламність працівників культури, які об’єдналися, щоб дарувати людям народні та патріотичні пісні у своєму виконанні, та побажали нових творчих досягнень.

Концертна програма була дуже насиченою і різноплановою. Вона розпочалася Державним гімном України, який учасники колективу виконали аккапелло. Дуже потужно і багатоголосо прозвучала і відома пісня “Слава нашим ЗСУ”. Виконав колектив і пісню, з якого починалася його творча біографія - “Їхали хлопці, три запорожці”.

Пам’ять загиблих захисників присутні вшанували хвилиною мовчання. Працівники культури виступають у складі хору, ансамблевих груп  і соло.

Так, Валентина Жук з Гуляйпільської громади дуже гарно виконує пісню «Непереможна Україна». Але доспівати її вона не змогла — на екрані показували кадри  зруйнованого ворогом її рідного міста Гуляйполе.

Багато глядачів також не могли стримати сльози від відеоряду, на якому  - знищені домівки, багатоквартирні будинки, історичні пам’ятки. Орда дикунів нищить все, до чого тільки може дістати...

Глядачі підтримали Валентину Жук щирими оплесками. А Ніна Мошенська з Веселівської громади подарувала присутнім свій авторський вірш «Я Українка».

У виконанні учасників творчого об’єднання працівників культури Запорізької області звучали популярні естрадні та народні українські пісні - «Оберіг» (тріо), «Козацька похідна» (чоловічий гурт), «Якби я мала крила орлині», «Отаман Сірко», «Ой дубе ти дубе».

Творчі подарунки іменинникам приготували запрошені гості. Зразковий колектив естрадно-спортивного танцю «Міраж» ЗПО «Центр дозвілля дітей та юнацтва» Вознесенівського району Запорізької міської ради (керівник Ольга Пасічник) представив ліричну хореографічну композицію «Думи мої, думи» та сучасний танець «COMON».

А вокальне тріо «Ритм» Відрадненського центру дозвілля КУ «Центр культури та дозвілля, сімї, молоді, спорту та туризму» Широківської сільської ради порадувало «Українським попурі», до якого ввійшли популярні естрадні хіти. “Червону руту” співали усі разом. А ще талановиті співачки підняли усім настрій піснею «Усмішка».

Почесним гостем святкування дня народження творчого об’єднання став народний ансамбль пісні та музики «Чумацький шлях» (керівники Тетяна Дудка та Євген Жаворонков). У виконанні цього самобутнього колективу прозвучали життєствердні та надихаючі композиції «Все буде добре» і «Настане час». ...

Аукціон, на якому військові лотами виставляли речі з символікою свого батальону, проходив дуже активно — практично за кожну річ розгорталася шалена боротьба, у тому числі між учасниками творчого об’єднання працівників культури.

Кроків тут не було, кожний міг назвати суму хоч на гривню більше від попередньої. Лише баф був проданий по заявленій ціні 200 грн, його викупила авторка цих рядків.

Термокухоль при стартовій ціні 400 грн був проданий за 500, тактичні ручки з оголошеною ціною 200 грн обійшлись їх власникам у 430,400, 500 і 450 грн.

Попитом користувалися прапори з символікою бату у жовто-блакитному та червоно-чорному виконанні.

Жовто-блакитний за 1000 грн при стартовій ціні в 600 грн викупила Ірина Чурса для дитсадка “Ліхтарик”, у якому працює директоркою: “Це наш перший трофей”. За 650 грн його захотіла мати у себе учасниця колективу Світлана Шиян з Кирилівської громади.

Ще один прапор військові подарували керівнику творчого об’єднання працівників культури Запорізької області Івану Ємцю (голова Веселівської селищної громади Петро Кіяшко назвав його “гордістю Веселівщини”) - за співпрацю.

На аукціоні пристрасті вирували і Олексій вирішив виставити лотами навіть власні шеврони — “бойові, які були в окопах, але вони в доброму стані”. Боротьба за них розгорталася не на жарт — за першим пішов другий, потім третій. При стартовій ціні в 100 грн  шеврони  були продані за 600,403 і 300 гривень. “Добре, що пістолет залишив вдома”, - пожартував військовий, викликавши сміх у залі.

На потреби підрозділу під час акціону вдалося зібрати 5433 гривні, які військові пообіцяли докласти до донатів.

Після завершення аукціону з лотами від учасниць творчого об’єднання колектив вийшов на сцену для виконання фінальної пісні - «Серце моє там, де Україна». Незламні люди, які залишили домівки, бо безмежно люблять свою країну, яку прославляють своєю творчістю, і при цьому мріють про повернення в свої деокуповані міста і села, щоб знову нести культуру своїм землякам. Хай здійсняться мрії не тільки їх, а й усіх вимушених переселенців!

Фото авторки і Олени Златової