У міській бібліотеці імені Марії Примаченко відкрилася персональна виставка Валентини Вініченко.

Валентина Степанівна виставила 11 невеличких картин на сітках, «намальованих» різнокольоровими смужками тканин по мотивам живописних робіт Марії Примаченко, Ван Гога та Клода Моне.

Під час відкриття авторка розповіла про те, як з“явилася ідея таких незвичних картин, відповіла на питання присутніх.

Нагадаю, великі картини на сітках у волонтерському центрі “Під парасолькою”, який 10 років тому створили мама і донька Вініченко — Валентина Степанівна і Катерина, почали плести після початку повномасштабного вторгнення росіян.

Як розповідала пані Валентина, для волонтерок, які постійно плетуть маскувальні сітки для військових, створення яскравих картин-сіток було свого роду перепочинком для очей від переважно темних кольорів, з яких плететься захист для оборонців країни. За словами Валентини Степанівни, у них після такого свого роду релаксу суттєво підвищувалася продуктивність праці.

Усі великі сітки-картини “майд ін “Під парасолькою”, сплетені колективно, можна зараз побачити на виставці в обласному краєзнавчому музеї. А от у бібліотеці представлені роботи, створені лише Валентиною Вініченко.

“Колекцію невеличких картин на сітках розпочала з Марії Примаченко, - розповідає найвідоміша запорізька гідеса, яка знайомить бажаючих з історією нашого міста вже понад 40 років. - Я з дитинства боялася картин цієї знаменитої української художниці. Оті її дивовижні звірі здавалися мені дуже злими. І я боялася.

Але якось стала передивлятися альбоми робіт Марії Примаченко, у мене їх кілька, і вирішила зробити хоч одну картину. Знайти у художниці таку, скажімо, нейтральну і сплести невеличку картину. Знайшла — чайка годує свою сім’ю на морі.

Думала, що вона легенька. Як би не так! Вона не така легенька, як мені здавалося, коли дивилася на картину. Але зробила!

А потім зайшла у цю бібліотеку, яка носить ім’я Марії Примаченко, розташована на бульварі, перейменованому на честь знаменитої художниці, поспілкувалася з директоркою Людмилою і у мене “пішла” ця тема. Зробила другу картину, третю, четверту... Так народилася спільна ідея — провести виставку моїх авторських картин, створених по мотивах картин Марії Примаченко.

А в мене є ще картини на сітках, навіяні творами Ван Гога, Клода Моне. Коли не могла працювати (за станом здоров’я. - Авт.), плести маскувальні сітки, я вдома вночі “малювала” картини тканинками".

Валентина Степанівна зізнається, що маскувальну сітку 3х4 або навіть 6х4 метри сплести легше, ніж створити невеличку картину.

“Щоб отримати бажаний результат — гарний загальний малюнок, треба підібрати кольори, відтінки — один, другий.

- Як швидко вам вдалося сплести ці картини?

- По-різному. По мотивам Клода Моне робила місяць, там імпрессіонізм. Дуже тяжко далася! Але вийшло гарно.

А одну, “Соняхи”, зробила буквально за ніч - лягла спати о 4-й ранку, і вона поїхала у Великобританію на подарунок. Соняхи і мальви — це символи України.

Усі мої картини — по мотивах робіт великих художників. Я на них дивлюся, але плету свою картину. І зараз на Марію Примаченко дивлюся вже не так, як раніше. І картини плету яскравіші, ніж вона свої малювала. І у мене вони дуже позитивні.

На сьогодні їх чотири: на двох зображені звірі(лев і баран), ще на двох — птахи.

- Під час відкриття вас запитували, чи будуть ще “намальовані” на сітці роботи...

- Звичайно, будуть.

Візьміть до уваги

  • Виставка картин на сітках Валентини Вініченко у бібліотеці імені Примаченко (бул. Примаченко, 7, телефон +380612330274) працюватиме ще лише 2 дні — 12 і 13 квітня.