Запорізький Реабілітаційний простір «Блокпост» з 18 по 20 грудня став останньою точкою на карті в подорожі країною унікальної виставки робіт Володимира Безрукого.  Про це повідомляється на фейсбук-сторінці простору.

Володимир Безрукий — воїн-доброволець і художник, який створює свої роботи на дверях, ящиках з-під боєприпасів та інших нестандартних матеріалах, знайдених на передовій, показуючи, що мистецтво живе навіть у найскладніші часи.

Експозиція «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу» відвідала 8 міст України й об'єднала тисячі людей навколо мистецтва і його можливостей із збереження нашої пам’яті та реабілітації ветеранів.

Старт виставка взяла у Запоріжжі на початку листопада. Вона також побувала у Полтаві, Києві, Вінниці, Умані, Одесі, Кропивницькому, Дніпрі і повернулася до Запоріжжя.

На виставці були представлені як портрети захисників, виконані на дверях, віконних рамах, ящиках з-під використаних боєприпасів, так і більш ранні роботи художника Володимира Безрукого — портрети майданівців на папері кульковою ручкою: активісток групи «Відсіч», бійців самооборони Майдану, зокрема Олега Івахнюка, котрий переніс близько ста операцій, і вже бувши прикутий до крісла колісного, допомагав своїм побратимам на передовій як волонтер (та нещодавно все ж пішов у засвіти).

Організатори переконані, що виставка — це нагода завдяки мистецтву з передової доторкнутися до сучасної історії, яку ми творимо разом.

Виставка «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу» не залишить байдужим жодного. Це більше, ніж просто мистецтво, більше ніж просто картини.

Це історія, написана на дверях, ящиках з-під використаних боєприпасів, це емоції, які неможливо стримати, це біль, гордість, сум, що відлунюють у кожному мазку, кожному відтінку, це емоції, закарбовані в фарбах, це болісні реалії та нескінченна надія.

Володимир Безрукий - ветеран, який творить мистецтво зі слідами війни. У кожному полотні — невимовний біль і мужність, відчуття втрати й одночасно сила незламного духу наших Захисників. Його роботи — живе свідчення того, через що пройшла наша земля та наші люди

Володимир, Воїн і Митець, створює роботи, що говорять про силу духу та стійкості, понівечену навколишню красу, яка будь-що прагне відновитися та жити, як і наша нація. Так, на Запорізькому напрямку, художник писав на дверях горизонтальну композицію «Боєць поблизу ферми на Оріхівщині».

Тоді ж знайшов шматки гофрованого картону, які вкрив етюдами, зобразивши барашків, замальовував природу нашого краю, намагаючись зберегти якомога більше хоча б на картинах...

Та є в житті Володимира Безрукого моменти, про які він шкодує.

«Я не встиг зобразити Бахмут так, як хотів, в усій його красі — є тільки уривки. Думав, повернусь. Я не намалював «Азовсталь», коли їздив повз, роздивляючись її велич.

Десятки разів я їздив з Маріуполя на Широкине, бачив, як на горизонті маячать труби величезного заводу, перед прохідною стоять монументальні скульптури робочих, дими різних кольорів і величин підіймаються на тлі чистого голубого неба, рухаються нескінченні кольорові облущені вагони.

Проїжджаючи грандіозний об’єкт індустріалізації, завжди зацікавлено розглядав його, відчував специфічний заводський запах і думав, що обов’язково малюватиму «Азовсталь» із різних ракурсів. Але щоразу обставини складалися так, що не вистачало часу», - говорить митець.

Фіналом цього неймовірного проєкту стала презентація каталогу, що зібрав 233 живописні та графічні роботи Володимира.

Разом із  художником цю мить розділили два покоління захисників — його побратими з батальйону імені Шейха Мансура, представники 55 ОАБр і вихованці ліцею «Захисник», а також авторка-упорядниця каталогу Тамара Гончаренко, в.о.директорки Запорізького обласного художнього музею Інга Янкович, художниця Олена Фетисова, близькі друзі.

Для молодих захисників, як зазначають організатори заходу,  ця зустріч стала символом спадкоємності поколінь, джерелом натхнення і прикладом незламності, що запалює серце й укріплює віру в власній силі. Атмосфера об'єднання, гордості та підтримки панувала в затишному просторі.

  • Виставка робіт Володимира Безрукого організована ГО «Лабораторія військово-політичних досліджень та реконструкції» за підтримки Міністерства в справах ветеранів України.

Фото: Олександр Прилепа та РП «Блокпост»