Майстер-сержант служби цивільного захисту Ігор Горенко 9 років працює рятувальником.
Його історію про мужність, відданість своїй справі, любов до України і віру в перемогу розповіли на сайті Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.
Свій професійний шлях командир відділення 20 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Ігор Горенко розпочав у Токмаку, де працював пожежним-рятувальником, а згодом – командиром відділення.
"Усі свої професійні навички здобув саме там, у рідному місті. На жаль, сьогодні Токмак окупований, але я не зрадив присязі. Виїхав до Запоріжжя, де працював у місцевій частині три місяці, а потім перевівся ближче до рідного дому – в Оріхів", – розповідає Ігор. - Зараз працюю в Оріхові – це всього 32 км від дому. Можна сказати, що якби залізти на високе дерево, то побачив би свій рідний Токмак.
Звісно, я хочу повернутися додому і знаю, що так і буде. Ми відбудуємо наші частини, наші домівки. У мене навіть на формі два шеврони – Оріхівський та Токмацький. Це символ мого серця, розділеного між минулим і майбутнім".
Ігор приєднався до лав ДСНС у 2016 році – у той час, коли війна вже точилася на сході України. Його рішення стати рятувальником було усвідомленим:"Я хотів бути корисним державі в такий складний момент. ДСНС – це місце, де можна допомагати людям і робити це щодня".
До повномасштабного вторгнення Ігор здебільшого ліквідовував побутові пожежі, виїжджав на ДТП чи інші надзвичайні ситуації. Однак війна внесла свої корективи.
Зараз в Оріхові пожежі здебільшого виникають через обстріли. "Щодня караули виїжджають ліквідовувати наслідки прильотів. Ми працюємо під постійною небезпекою – місто буквально горить від ворожих атак", - розповідає надзвичайник.
Ігор ділиться, що добові чергування часто стають випробуванням:
"Робимо все швидко та зосереджено, бо час на ліквідацію обмежений – треба встигнути повернутися в безпечне місце. Наш автомобіль вже не раз потрапляв під обстріли і отримував пошкодження, але це нас не зупиняє. Бо якщо не ми, то хто?"
Особливо Ігор запам’ятав день, коли дві керовані авіаційні бомби влучили в пункт незламності. "Ми витягли з-під завалів багато живих людей. У такі моменти ти розумієш, заради чого працюєш. Це надихає", - говорить командир відділення.
Ігор вважає, що найголовніші якості рятувальника – це мужність і здатність зберігати холодну голову:
"Часто доводиться заходити туди, де ніхто інший не піде. Так, це страшно, але ми знаємо, що там можуть бути люди, які потребують допомоги. І це наш обов’язок – рятувати".
У вільний від роботи час Ігор відновлює сили на своєму байку. "Коли їдеш, є тільки ти, дорога і рик мотора. Це відволікає від усіх думок", - каже рятувальник.
Ще одна його пристрасть – верхова їзда: "Коли я поруч із кіньми, душа знаходить спокій".
- Розповідь Ігоря Горенка – це історія справжнього героя нашого часу. Людини, яка щодня ризикує власним життям, щоб врятувати інших, але залишається скромною і відданою своїй справі.