У Запорізькому обласному художньому музеї відбувся воркшоп з фаху образотворчого мистецтва за темою: «Українська Берегиня. Техніка малювання з натури».

У заході, організатором якого виступив Обласний методичний центр культури і мистецтва, взяли участь 13 учнів мистецьких шкіл Запоріжжя, Дитячої школи мистецтв управління культури та молоді Мелітопольської міської ради і Вільнянської дитячої художньої школи.

З вітальним словом до учасників та викладачів звернулись головна спеціалістка департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Дар’я Сохацька, старша наукова співробітниця Запорізького обласного художнього музею Ольга Дворна та т.в.о. директора КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» ЗОР Олена Златова. Вони побажали учням творчої наснаги та плідної праці.

Завідувачка навчально-методичним кабінетом закладів спеціалізованої мистецької освіти Світлана Сметаніна представила учням волонтерку, голову ГО «Запорозькі берегині» Олену Шевчук, яка виконала роль моделі у цьому заході.

Як розповіла Світлана Сметаніна, учні малювали Українську Берегиню з натури, а навчав їх та проводив воркшоп викладач-методист вищої категорії Запорізького вищого професійного училища, член Національної спілки художників України, член Національної спілки художників-рекламістів України Євген Прокоф’єв.

Воркшоп тривав 4 академічні години.

Під час того як учні малювали з натури Українську берегиню, для викладачів та батьків учасників заходу Ольга Дворна провела екскурсію виставковими залами художнього музею. Це була цікава розповідь про історію Запорізької дитячої художньої школи та її викладачів, роботи яких представлені на виставці «Запорізька художка», яка приурочена до 66-ї річниці з дня заснування школи.

Після завершення робочого процесу творчі роботи учасників воркшопу були представлені на вернісажі 2-го поверху художнього музею.

Церемонію нагородження провела завідувачка навчально-методичним кабінетом закладів спеціалізованої мистецької освіти Світлана Сметаніна.

Автори чотирьох творчих робіт отримали спеціальні дипломи

  • від КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» ЗОР диплом «За креативне втілення національного характеру Української берегині в живописі» отримала Анастасія Кузнецова, учениця Запорізької ДШМ № 3.
  • від викладача-методиста вищої категорії ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», члена Спілки художників України, члена Спілки художників-рекламістів України  Євгена Прокоф’єва диплом «За художню майстерність та емоційне втілення Української берегині» отримала учениця Запорізької дитячої музичної школи № 8 Аліна Дідух;
  • від КУ «Запорізький обласний художній музей» ЗОР диплом «За майстерність у передачі живого образу моделі Української берегині» отримала Олександра Березовська, учениця Запорізької дитячої художньої школи;
  • від голови ГО «Запорозькі берегині» Олени Шевчук диплом «За оригінальність авторського задуму та патріотичне зображення Української берегині» отримала учениця Запорізької дитячої музичної школи № 1 Катерина Щасна.

Також Олена Шевчук подарувала Катерині пасхальне яйце, яке вишивали волонтерки з ГО «Запорозькі берегині». Катерина подарувала свою роботу в фонд ГО «Запорозькі берегині».

Усі учні та викладачі, які їх підготували, отримали сертифікати про участь у воркшопі. А ще всіх учасників очікувала приємна несподіванка – ведмедики ручної роботи від Міжнародного Благодійного фонду «ДЕНЬ ЗА ДНЕМ».

Ці ведмедики були сплетені дбайливими руками бабусь з Нової Зеландії в знак турботи та душевної підтримки українських дітей.

За сприяння в отриманні цих чарівних, яскравих та оригінальних м'яких іграшок Світлана Сметаніна подякувала директорці Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марині Бриль та пані Наталі з Міжнародного благодійного фонду «ДЕНЬ ЗА ДНЕМ».

Олена Шевчук розповіла Новинам Оріхова, що у неї вже є досвід роботи фотомоделлю, а от діти її малювали вперше.

“І це було дужн незвичайно! Я була в українському традиційному образі. Зараз дуже рідко одягаю цей стрій, бо війна і зазвичай хожу у джинсах і футболці. Сьогодні відчула себе берегинею Запоріжжя! І це було неймовірно круто! Я не знала, як пишуться картини. Думала, що коли художники малюють, вони розмовляють, лунає музика. А тут була повна тиша. Мене це вразило!, - розповіла Олена Шевчук.

Вона також згадала, як багато років тому стала моделлю для відомого запорізького фотохудожника Якова Шубіна.

“Я тільки почала працювати на телебаченні. А Запорізьке ТБ зняло фільм про Якова. Я бачила ті кадри, слухала розповіді. І ось іду якось по місту, недалеко від “Інтуриста”, а мені назустріч Яків Шубін. І тут він підходить і каже: “Дівчино, дуже хочу, щоб ви стали моєю фотомоделлю”. Я і стала фотомоделлю для Яші Шубіна, був у мене такий досвід.

А з однієї бібліотеки мені надіслали портрет, який автор зробив з моїх світлин на фейсбук сторінці”, - поділилася лідерка “Запорозьких берегинь”.

Відомий запорізький живописець Євген Прокоф’єв, який свого часу вже брав участь у подібних заходах, поділився враженнями від воркшопу.

“Діти так захопилися, що не схотіли зробити перерву, хоча ми й пропонували, - зазначає Євген Олександрович. - Долучитися до проведення такого мистецького заходу мені запропонувала Світлана Вікторівна (Сметаніна. - Авт.). Я погодився. Запропонував, щоб учасники писали Українську Берегиню в техніці пленеру.

Локація вибрана дуже вдало, адже в музеї зараз проходить виставка “Запорізька художка”, на якій представлені роботи викладачів і випускників дитячої художньої школи, яку я теж закінчив.

Свого часу Запорізьке вище професійне училище, де ми з дружиною Анжелою працюємо, проводило відкритий живописний конкурс для творчої молоді віком від 14 до 19 років “Золотий олівець”.

В рамках цього конкурсу ми також робили такі роботи — учасники протягом чотирьох академічних годин малювали з натури. І цей раз для написання портрету був відведений такий же час.

Спочатку планувалося проведення майстер-класу: я буду писати, вони будуть дивитися і писати щось своє. Але вони були б прив’язані до мене і не дивилися б на натуру — модель.

Сьогодні я виконував роль викладача — допомагав, показував, десь підправляв. Для когось з учасників це було вперше — малювати з натури. Та ще й працювати в прискореному темпі. У школі на таке завдання відводять 18, а то й 20 годин, а тут треба зробити за 4, і формат А2. Комусь треба більше наполегливості й терпіння, але справилися. Результат гарний!

Фото авторки, Світлани Сметаніної  та з фейсбук-сторінки Олени Шевчук