Артисти Запорізької обласної філармонії вчергове вразили своїх шанувальників
22 травня відбулася прем’єра яскравої програми «Хіти української естради 70-80-х». Концерт подарував музичну подорож у 70-80-ті роки минулого століття, коли українська естрада досягла свого розквіту.
Для слухачів поважного віку це було повернення в їхнє дитинство та юність, коли ці музичні шедеври звучали на концертах, по телебаченню чи на вечорах танців у виконанні місцевих кумирів. Позитивно українські хіти сприймала і молодь, яка тільки відкриває для себе музичний спадок.
Ведучі – Юлій Гаврилов та Юлія Дар’їна допомогли слухачам зануритися в «золоту епоху» та розповіли цікаві факти про створення пісень та їх виконавців.
Легендарні пісні виконали провідні солісти філармонії Микола Квєтков, Юлія Якса, Ольга Пацернюк, Анастасія Литвин, Юлій Гаврилов, Тарас Максименко та Дарина Шупранова. Тарас також виступав і у складі бек-вокальної групи — разом з Катериною Слатвінською та Оленою Гурко вони допомагали солістам відтворювати музичну атмосферу 70-80-х років минулого століття.
У програмі прозвучало 15 хітів української естради періоду її розквіту. Серед них - «Я піду в далекі гори», «А липи цвітуть», «Черемшина», «Запроси мене у сни свої», «Папороть цвіте», «Тече вода», «Погляд твій», «Посміхнулась ти», «Берег любові», «Грай, музико моя», «Тільки раз цвіте любов».
23 травня в Україні відзначають День Героїв — знакову дату, що вшановує мужність і самопожертву захисників держави. Пам’яті героїв була присвячена легендарна пісня “Два кольори”, яку майстерно виконав Микола Квєтков.
Надзвичайно популярний шлягер «Коханий» на концерті дуже проникливо і чуттєво заспівала Ольга Пацернюк. Яскрава талановита співачка, як на мене, у першу чергу виконувала цей хіт для свого Тараса, який працював на сцені у складі інструментальної групи. Під час виконання Оля навіть підійшла ближче до чоловіка.
Майстерністю та віртуозною грою слухачів вразили Вікторія Терещенко (бандура), Анастасія Косюк (флейта), Тарас Пацернюк (труба), Дмитро Саверов (бас-гітара), Олег Павлов (соло-ритм гітара), Станіслав Шинкаренко (ударні) та музичний керівник проєкту Юрій Крюков (клавішні, рояль) – саме його авторські аранжування композицій звучали у програмі.
У фіналі прозвучали дві знакові композиції - «Пісня про пісню», яку дуетом потужно заспівали Юлія Якса і Микола Квєтков. А закінчився цей неймовірний концерт колективним виконанням безсмертного шедевру Володимира Івасюка - «Червоної рути». Разом з артистами співав увесь зал!
Варто зазначити, що частина пісень - відомі хіти, які звучали досить часто на концертах та у телепрограмах навіть Центрального телебачення, не кажучи вже про УТ.
Частина ж — не такі відомі, тому честь і хвала артистам філармонії, які познайомили глядачів і з цією, менш відомою частиною пісенного спадку. Але усі вони пройшли випробування часом завдяки прекрасній поезії та гарній музиці українських композиторів. Слухачі дякували артистам бурхливими оплесками, квітами, після виконання більшості пісень у залі лунало “браво!”.
Попри складні часи єдина прифронтова філармонія продовжує радувати глядачів яскравими прем’єрами і прекрасними концертними програмами. І дуже відрадно, що серед них - «Хіти української естради 70-80-х».
До слова, з початку повномасштабної війни тут створено чимало програм з естрадними піснями, романсами та музикою українських композиторів, за що велика вдячність артистам і керівництву філармонії.
Враження від концерту
Наталія Стіна, редакторка газети “Червоний промінь”:
“Прем’єра яскравої музичної програми «Хіти української естради 70–80-х» стала справжнім святом для поціновувачів української пісні. Глядачі мали нагоду поринути в атмосферу минулого століття — епоху, коли українська естрада сяяла відродженням самобутності та національної ідентичності.
Протягом вечора звучали знайомі з дитинства композиції, що стали культурним надбанням не одного покоління: «А липи цвітуть», «Запроси мене у сни свої», «Тече вода», «Черемшина», «Берег любові», «Коханий», «Пісня про пісню» та інші — кожен твір був сповнений ніжності, ностальгії та глибокого змісту.
Їх виконували свого часу легендарні Софія Ротару, Назарій Яремчук, Володимир Івасюк, Василь Зінкевич…
Кульмінацією вечора став фінал, коли вся зала об’єдналася в спільному виконанні легендарної «Червоної рути» — пісні, яка давно стала своєрідним гімном української естради. Концерт подарував глядачам не лише музику, а й живі емоції, теплі спогади та гордість за українське пісенне мистецтво.
У черговий раз отримали величезне задоволення! Дякую неперевершеному колективу на чолі з заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою за радість і натхнення! Низький уклін Силам оборони, що тримаєте небо над нами!
Тільки цифри
- Протягом сезону у Запорізькій обласній філармонії проведено понад 170 мистецьких заходів, які відвідали більше 45 тисяч глядачів, з них 7 тисяч на благодійних засадах;
- створено 50 яскравих прем’єр, серед яких особливою популярністю користуються концерти при свічках;
- запрошено до нових мистецьких проєктів 14 видатних і талановитих митців України;
- здобуто 6 гран-прі у національному конкурсі «Код Нації»; втілено грантовий проєкт «Мистецька брама юних» за підтримки Українського культурного фонду;
- проведено міжнародний культурно-благодійний проєкт Міністерства культури та стратегічних комунікацій України «Ода стійкості».
Візьміть до уваги
Не пропустіть яскраве свято музики у філармонії – закриття 85 ювілейного концертного сезону! У програмі «НА БІС» - кращі номери сезону: улюблена класика, популярні вокальні твори, запальні джазові композиції, українські хіти та музичні сюрпризи.
На сцені – відомі колективи та солісти храму культури. Філармонія запрошує глядачів разом згадати найяскравіші музичні моменти концертного сезону. Концерт відбудеться 13 червня, о 17.00.
Фото: Запорізька обласна філармонія