У Запоріжжі відбулася зустріч представників влади і військових частин із родинами військовослужбовців Нацгвардії України, які перебувають у полоні або зникли безвісти.

А 23 листопада родини виходили на традиційну акцію на підтримку захисників країни, які перебувають у ворожому полоні.

На заході, який проходив у Незламному хабі, керівник Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини у Запорізькій області Михайло Волков поінформував про роботу Офісу Омбудсмана України та представництва, ініціативу з обміну листами, шляхи звернення та отримання зворотного зв'язку.

На численні запитання відповідали також т. в. о. директора департаменту персоналу ГУНГУ полковник Віталій Шум, заступник начальника Південного Одеського територіального управління НГУ з роботи з особовим складом полковник Володимир Удовиченко, начальник управління з питань ветеранської політики ЗОДА Олена Сороченко, начальник відділу розшуку злочинців і зниклих осіб управління карного розшуку ГУНП у Запорізькій області підполковник Сергій Чепурний, старший слідчий відділення поліції №3 Запорізького РУП ГУНП у Запорізькій області капітан Олександр Уткін та представники командування військових частин 3033, 3029 і 3039 Національної гвардії України.

У заході взяла участь регіональний координатор Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олена Орєшкіна.

"Під час зустрічі учасники обговорили ключові питання, по'язані з обмінами військовополонених, отриманням інформації про зниклих безвісти бійців, пошуком та поверненням тіл загиблих захисників.

Окремо зупинилися на проблемах комунікації сімей із військовими частинами, зокрема щодо отримання необхідних документів, включно з витягами зі службових розслідувань.

Також учасники зустрічі обговорили механізми співпраці між різними державними органами та аспекти соціального захисту", - повідомив на своїй фейсбук-сторінці Михайло Волков. ..

.На кожній щотижневій акції, які з кінця травня у Запоріжжі організовує військова волонтерка Стелла Орел, можна побачити рідних військовослужбовців військових частин 3033 і 3029 Нацгвардії.

На початок повномасштабного вторгнення рф запорізькі гвардійці перебували у Маріуполі, де несли службу. Під час оборони міста, яка тривала 86 днів, військовослужбовці перебували на заводах Ілліча та Азовсталь. Звідти і потрапили у полон до ворога у квітні-травні 2022 року.

Частина нацгвардійців вже повернулася під час обмінів додому, але багато ще продовжують знаходитися у ворожих катівнях. Їх рідні та побратими під час кожної акції на підтримку військовополонених, всіх полонених та безвісти зниклих нагадують про те, що хлопці перебувають в неволі уже понад два роки.

У минулу суботу акція у районі площі Митців проходила під дощем - Запоріжжя накрила негода.

На мирні пікети приходять родичі військовополонених, більшість яких є бранцями кремля понад два роки. Це переважно оборонці Маріуполя, які за наказом командування вийшли у "почесний полон" у травні 2022 року.

Учасники акції тримали у руках плакати з написами "Полон вбиває", "Поверніть сина з полону", "Не мовчи - полон вбиває" тощо, а також банери з портретами своїх рідних.

"Не зважаючи на сильний дощ, родини полонених і небайдужі люди вийшли на акцію, щоб нагадати суспільству про наших захисників Маріупольського гарнізону, які вже третій рік знаходяться у ворожому полоні, де над ними знущаються, де їх катують і вбивають.

Ми постійно нагадуємо всьому світу, через яке пекло наші полонені проходять. На жаль, не всі повертаються з полону живими, багато вже повернулися закатованими.

Нас не зупинить ні дощ, ні мороз, ні спека. Наша боротьба триває. Вона триватиме, поки всі не повернуться додому! Полон це пекло, біль, тортури, знущання, катування. Кричіть на весь світ за злочини росіян, не мовчіть", - закликає усіх небайжужих людей Стелла Орел.

Пряма мова

Дмитро Лубінець, Уповноважений ВР з прав людини:

"Вдалося досягти того, щоб російська сторона провела моніторингові візити у Мордовії до місць, де перебувають українські військовополонені. Як підтвердження, ми отримали листи від наших людей: працівники Офісу Омбудсмана передали листи родичам.

Такі візити підтвердили повернені з полону — вони сказали, що умови після цього дещо покращилися.

Росія досі не розпочала роботу змішаних медичних комісій, які є першим етапом репатріації тяжкохворих і тяжкопоранених військовополонених".

Цифри

  • Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну відбулося 58 обмінів військовополоненими.
  • Вдалося повернути 3767 наших громадян, з яких майже 40% вважалися зниклими безвісти.

Фото з фейсбук-сторінок Михайла Волкова, Стелли ОРел і В'ячеслава Твердохліба