Природа Хортиці страждає внаслідок порушення гідрологічного режиму
Державна екологічна інспекція Південного округу зафіксувала факт задухи водних біоресурсів (риби) у залишковій водоймі, що утворилася внаслідок осушення Хортицької заплави в результаті підриву Каховської ГЕС російськими військами 6 червня 2023 року.
Як повідомляється у телеграм-каналі Національного заповідника "Хортиця", загинули 57 особин щуки та 1 особина сома.
"Проведено інструментальні дослідження показників середовища (розчинний кисень 2,8 при нормі вище 4, рН 10), які відповідають небезпечним та підтверджують розвиток задухи у водоймі.
Також здійснено огляд водойми на наявність живих водних біоресурсів, та проведено заходи з примусової аерації води", - говориться у провідомленні.
Нагадаємо, вже рік Україна оговтується від злочинних дій окупанта, що призвели до масштабної екологічної катастрофи. Адже трагедія на Каховській ГЕС залишила глибокий слід в історії України.
"На жаль, ця подія має суттєві наслідки для навколишнього середовища, а саме:
- Затоплення значних територій призвело до загибелі багатьох видів флори та фауни.
- Потрапляння в воду бруду, хімічних речовин та нафтопродуктів призвело до забруднення водних ресурсів.
- Та, як факт, порушення екосистем та втрата родючих земель.
Станом на червень 2024 року, триває відновлення екологічної стабільності, яке вимагає значних зусиль, ресурсів та часу. Такі дії в умовах війни є викликом, але Україна продовжує докладати зусиль для подолання наслідків екологічної катастрофи на Каховській ГЕС та інших екологічних проблем", - підкреслив начальник Державної екологічної інспекції Південного округу Олег Бігдан.
Відомий запорізький біолог Валерій Кемєнов на своїй фейсбук-сторінці розповідав, що за один день на 2 км узбережжя Хортиці нарахував 20 дохлих товстолобиків.. А на наступний на 1 км в північній Хортиці - стільки ж.
Фото: Національний заповідник "Хортиця", Валерій Кемєнов