Щороку у третю суботу листопада в Україні  - День пам'яті жертв голодоморів.

Цього року   23 листопада  ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України.

22 листопада в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 рр."

Як зазначається на фейсбук-сторінці музею, вона присвячена пам'яті мільйонів жертв Голодомору, серед яких найбільш вразливими були діти.

"Діти залишались наодинці з голодом, моральними стражданнями і часто – смертю. Документи свідчать: у 1932-1933 роках у дитячому будинку Запоріжжя померло близько 800 дітей. Із 83 вихованців лише 9 мали ліжко.

Зі спогадів Олександри Тищенко: "Дітей, що залишилися без батьків, зібрали з усього села весною 1933 р. Гарбою відвезли в Дійкунову балку і помістили в будинку раніше виселеного односельця. Їли траву, спали на підлозі. Це був такий дитбудинок".

Поки радянська влада вивозила мільйони тонн зерна на експорт, діти в Україні гинули від голоду. За різними оцінками, під час Голодомору загинуло від 1,5 до 4 мільйонів дітей.

Виставка запрошує побачити трагедію і життя. Через документи, спогади і артефакти – вшанувати тих, хто не пережив ті страшні роки і відчути зв’язок із тими, хто вистояв, аби розказати правду», - інформують музейники.

Експозиція працюватиме до 21 грудня у четвер, п'ятницю та суботу з 9:00 до 15:00 на третьому поверсі музею.

Фото з фейсбук-сторінки обласного краєзнавчого музею