Перший заїзд в дитячому таборі для учнів 9,10,11 класів розпочався у рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Діти поїхали на відпочинок завдяки підтримці Борщагівської сільської територіальної громади Київської області, яка є громадою-партнером Комишуваської СТГ.
Як повідомляє Комишуваська селищна рада, 7 днів діти проведуть в компанії однокласників, однолітків та вчителів у Карпатах.
«Програма відпочинку насичена зимовими розвагами, екскурсіями, квестами та багато чим іншим. Навіть у складні часи турбота про дітей - це внесок в майбутнє нашої громади!», - зазначається у повідомленні.
Нагадаю, нещодавно представники Борщагівської громади відвідали Запоріжжя, щоб підбити підсумки співпраці з Комишуваською громадою та окреслити плани на 2025 рік. Серед ключових напрямів – підтримка дітей.
З моменту повномасштабного вторгнення Комишуваська громада, яка знаходиться в зоні можливих бойових дій, зіштовхнулася з численними викликами: руйнуванням шкіл, нестачею ресурсів та відтоком населення. Співпраця з Борщагівською громадою дозволила реалізувати кілька ініціатив, зокрема, щодо відпочинку дітей.
– Все, що планувалося, ми реалізовуємо. Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» дуже важливий, бо обʼєднує громади із різних частин України та допомагає тим, хто зараз перебуває у складних умовах. Для нас один із пріоритетів – відпочинок дітей. Громада-партнер допомогла нам у розв’язанні цього питання, – зазначав журналістам голова Комишуваської селищної ради Юрій Карапетян.
Зі свого боку, Борщагівська громада також бачить у цій співпраці велику цінність.
"Цей проєкт корисний не лише для Запорізької області, а й для нас. Ми бачимо, як розвивається громада, і можемо поділитися власним досвідом. У нас є взаєморозуміння, ми можемо один одному допомогти.
Дуже приємно знати, що завдяки нашій підтримці діти можуть хоча б на якийсь час відпочити від вибухів. У наших планах – запросити представників громади до нас, показати, як ми живемо, будуємо школи та розвиваємо освітню інфраструктуру. Переконаний, взаємодія та підтримка – це основа нашої спільної перемоги, – зазначавзаступник Борщагівського сільського голови Олександр Головко.
Факти
- Національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» стартував у 2023 році за ініціативи Уряду України. Його головна мета – об’єднання громад у форматі партнерських відносин, де тилові громади допомагають прифронтовим, сприяючи їх відновленню та підтримці життєдіяльності.
- Громади обираються за принципом схожості (розмір, економічна структура, логістика). Це дозволяє ефективно поєднувати зусилля та впроваджувати конкретні ініціативи. Фінансування відбувається коштом державного бюджету, міжнародних партнерів та місцевих ресурсів.