У Комишувасі продовжується будівництво підземної школи, яке розпочалося весною.

Завдання  — відкрити протирадіаційне укриття (так офіційно називається підземна школа) Комишуваської гімназії «Джерело» 1 вересня.

Стан будівництва на своєму постійному контролі тримає голова Запорізької ОДА Іван Федоров, завдяки твердій позиції якого, власне, і стало можливим зведення підземної школи у селищі, яке знаходиться за 20 км від лінії бойового зіткнення.

Нагадаю, як тільки стало відомо про плани збудувати підземну школу у прифронтовому селищі, де проживають понад 800 дітей, у соцмережах зчинився страшенний гвалт. Більшість коментаторів (які, до речі, не проживають у Комишувасі, деякі мешкають навіть за кордоном)  вважала, що навчання в такій школі буде небезпечним для дітей (напевно, безпечніше сидіти вдома під обстрілами, ніж під землею, в укритті).

Обласна влада навіть взяла місячний тайм-аут на роздуми. За цей місяць в ОДА надійшли три звернення — від депутатів селищної ради, від батьків та від вчителів — з вимогою розпочати будівництво, чим забезпечити право дітей на оффлайн навчавння. Іван Федоров став на бік мешканців Комишуваської громади.

Як розповідав Новинам Оріхова голова Комишуваської громади Юрій Карапетян, планувалося розпочати будівництво підземної школи у селищі разом з будівництвом в Балабиному. Але через суспільний спротив початок будівництва довелося перенести. Якби все йшло по плану, то протирадіаційне укриття у Комишувасі запрацювало ще б у минулому навчальному році — як у селищі Балабине.

Час від часу голова ЗОДА відвідує будівельний майданчик.

"Дуже будемо сподіватися, що 1 вересня розпочнемо роботу. Я відвідав її у суботу (19 липня. - Авт.), інспектував будівництво. Закінчуються зовнішні роботи, проводиться благоустрій. Після благоустрою закінчимо усі зовнішні роботи, внутрішні на гарному рівні. У мене стриманий оптимізм щодо 1 вересня. Я думаю, все вдасться", — розповів журналістам на брифінгу очільник області.

Підземна школа розрахована на 1000 учнів — по 500 в одну зміну. З інших населених пунктів громади дітей будуть доставляти шкільними автобусами — вже понад 500 батьків подали відповідні заяви.

А ще в підземній школі буде працювати дитсадок «Казка», батьки подали вже 25 заяв на відвідування дошкільного закладу іхніми дітками.