Збройні сили повинні постійно оновлюватись, оскільки захисники гинуть, проводяться ротації, військовослужбовці звільняються за віком, через важкі поранення тощо.

Як зазначив заступник начальника обласного ТЦК та СП, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Запорізького ОТЦК та СП Андрій Якунін під час брифінгу в медіацентрі при ОВА, по кількості мобілізованих військовозобов'язаних Запорізька область знаходиться в лідерах. -

"Ще не було такого, щоб ми не виконали наші завдання, - зазначив підполковник Якунін. - Вони виконуються завдяки розумінню громадян, співпраці з органами влади і Національною поліцією".

Як правило, мобілізаційні заходи обходяться без ексцесів. Але останнім часом у Запоріжжі трапилося два інциденти, які набули розголосу у суспільстві.

Останній трапився 19 жовтня у Комунарському районі. Коментуючи конфлікт, Запорізький обласний ТЦК та СП на своїй сторінці у Facebook повідомив, що в Комунарському районі військовослужбовці ТЦК і СП спільно з представниками поліції проводили заходи оповіщення.

Як сказано у дописі, представники Комунарського РТЦК та СП звернулись до чоловіка з проханням надати для перевірки військово-обліковий документ.

"Однак громадянин не мав його з собою. У зв'язку з цим йому було запропоновано добровільно приїхати до РТЦК для уточнення даних. Проте замість виконання законної вимоги, чоловік розпочав нецензурну лайку, принижуючи честь та гідність військовослужбовців. Після цього він почав кликати перехожих на допомогу. Звісно, знайшлись бажаючі допомогти.

Кілька чоловіків спробували застосувати фізичну силу до військовослужбовця. Після чого військовий в цілях самооборони попередив про здійснення ним пострілу та зробив постріл вгору з не бойової особистої зброї, дотримуючись всіх заходів безпеки, передбачених у цих випадках

. Призначено службове розслідування та проводяться слідчі дії», - повідомив Запорізький ОТЦК s CП. У мережі оприлюднили відео інциденту.

За словами Андрія Якуніна, службове розслідування ще не завершене, військовослужбовець від роботи не відсторонений, у нього є ще інші посадові обов'язки. Він також підкреслив, що в мережу завжди викладається відео, щоб скомпроментувати військовослужбовця. А як починається конфлікт, як провокують та чіпають представників ТЦК - це не знімається.

- В будь-якому випадку я не захищаю наших співробітників. Проводиться службове розслідування. Якщо буде встановлена їх вина - вони понесуть відповідальність, - зазначив заступник начальника обласного ТЦК та СП. - Ми робимо все можливе, щоб в нашій області не було випадків перевищення повноважень посадовими особами ТЦК та СП.

А трохи раніше в Шевченківському районі в представників ТЦК, які проводили заходи оповіщення разом з поліцейськими, невідомий кинув гранату. Вона розірвалася, але, на щастя, ніхто не постраждав.

- Проведення заходів оповіщення можуть нести небезпеку не лише для здоров’я, а й для життя співробітників ТЦК, - резюмував Андрій Якунін і додав: - У районних територіальних центрах майже 100% особового складу - це люди, які пройшли війну, вони обмежено придатні для служби після поранень. Коли їм кажуть: "Чого я повинен йти, а ти ні?", то вони вже там, на фронті, були.

Стосовно невідомого, який кинув гранату, то, за словами заступник начальника обласного ТЦК та СП, у нього немає інформації про затримання цієї особи.

Про що ще йшла мова

Потрапити до Збройних Сил України можна кількома способами: за контрактом, по мобілізації через територіальні центри комплектування або через рекрутинг напряму до військової частини.

Військовозобов'язаний, який мобілізується через ТЦК та СП, проходить військово-лікарську комісію. Якщо його визнають придатним до служби, він потрапляє до навчального центру, після якого почне нести службу у певній військовій частині.

"Але із жовтня командирам військових частин було дозволено призивати військовозобов'язаних напряму. У такому випадку рекрутери відбирають кандидата. Потім ця людина проходить тестування, співбесіди тощо. На ВЛК її направляє територіальний центр, а призов здійснює військова частина. У такому випадку роль ТЦК та СП мінімізується", - пояснив Андрій Якунін.

За його словами, військовозобов’язаний гарантовано потрапить в обрану частину після проходження базової військової підготовки, навіть якщо частина не є пріоритетною для комплектування.

Також потрапити до війська можна через рекрутингові центри, які діють на території Запорізької області.

Посадовець зазначив, що на території області відбувається і мобілізація спеціальних транспортних засобів, які перебувають на військовому обліку. Звичайні авто громадян не вилучаються.

"Війна триває, і вона не десь далеко, а в 30 кілометрах від Запоріжжя. Ніхто, крім нас, не захистить нашу країну. Ми повинні відстоювати нашу свободу та незалежність", - підкреслив підполковник Андрій Якунін.

ВІдео з брифінгу Андрія Якуніна можна переглянути за посиланням