У Запорізькому обласному історико-краєзнавчому музеї імені Я. П. Новицького відкрилася виставка дитячих малюнків «Війна очима дітей».
Виставку ініційовано благодійним фондом «Козак Мамай» за підтримки департаменту освіти і науки, департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, Запорізького обласного історико-краєзнавчого музею імені Я. П. Новицького.
Виставку відкрили директорка музею Вікторія Водоп’ян, директорка Благодійної організаціє "Благодійний фонд "Козак Мамай" Жанна Ліщинська і депутат обласної ради Дмитро Майстро.
Війна в Україні забрала не лише мирне життя дорослих, але й безтурботне дитинство тисяч маленьких українців.
«Як діти бачать війну? А як вони уявляють мир? Діти бачать світ своїми очима – безпосередньо, щиро і з надією. Дитячі малюнки, створені у цій жахливій реальності, стали мовчазним, але промовистим свідченням трагедії, болю та безмежної віри у перемогу.
На цих малюнках немає жорстоких батальних сцен чи кривавих подробиць. Натомість дитячі руки зображують те, що їм найдорожче: домівки, зруйновані вибухами, сім’ї, розлучені війною, та героїв, які захищають рідну землю.
Кожен малюнок пронизаний емоціями – страхом, тугою за втраченим щастям, щирою надією на мирне майбутнє. Ці роботи – потужний засіб передачі глибоких переживань, які словами описати неможливо.
На виставці зібрані роботи дітей з міста Запоріжжя – тих, хто щоденно живе в умовах війни й відчуває її наслідки. Кращі малюнки стануть ілюстраціями до книги про війну очима маленького хлопчика Остапа, який був змушений залишити Україну та переїхати до Великобританії.
Авторка книги Анастасія Ларченко – українська волонтерка, яка нині проживає за кордоном і продовжує допомагати українському народу.
Ці дитячі роботи – це щирий і глибокий погляд на події, що назавжди змінили їхній світ. Через кольори, образи й символи діти висловлюють свої страхи, мрії, надії та прагнення до миру.
Це не просто картинки. Це голос майбутнього, який нагадує нам про те, заради чого ми боремося. Кожен такий малюнок – це маленький промінь надії, що наближає нас до омріяного миру», - зазначила завідувачка відділом новітньої історії музею Ірина Коробова.
Зверніть увагу
Виставка працюватиме до 24 липня згідно з графіком роботи музею: четвер, п’ятниця, субота та неділя з 9-00 до 16-30 (каса завершує роботу за годину до закриття музею).
Фото Дмитра Майстра і Ірини Коробової