У Запорізькому обласному художньому музеї відбувся обласний мистецький проєкт, учасники якого прикріпляли стрічки нескореної нації на герб вільного народу.
Як розповіла Новинам Оріхова в.о. директора Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтв Олена Златова, були присутні представники Кирилівської, Новенської, Якимівської, Кам'янсько-Дніпровської, Веселівської, Пологівської, Гуляйпільської, Чернігівської, Енергодарської, Роздольської, Преображенської, Осипенківської, Берестівської, Андрівської та Бердянської громад.
Працювала тематична виставка, на якій були представлені чудові витвори талановитих майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Оскільки вона проходила у День Державного Герба України, то цей символ української державності можна було побачити на багатьох роботах.
Захід розпочався з Державного Гімну України, який прозвучав у виконанні військового оркестру 15 полку оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади Нацгвардії України. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували усіх, хто повернувся додому “на щиті”.
Щороку 19 лютого ми відзначаємо День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба.
“Він є уособленням українського народу, його культури та звичаїв. Ще з давніх часів Тризуб є символом нескореності та боротьби українців за свободу. В часи Української Народної Республіки Тризуб був затверджений Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
З відновленням незалежності у 1991 році та обранням Тризубу Державним Гербом, наш народ продемонстрував наслідування традицій Української Народної Республіки. Тому сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України. Він поєднує в собі дух нашого народу, уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.
Наші предки змагались за волю України під вічними символами, які передавали у спадщину своїм синам та внукам. І ці святині – герб, синьо-жовтий прапор, гімн - будуть і далі кликати до відродження нашої історичної пам’яті та національної свідомості”, - зазначила ведуча заходу Юлія Вовк.
Через кілька днів, 24 лютого, виповниться три роки мужнього спротиву українців російським терористам, які планували “взяти Київ за три дні”. Наші титани з Сил оборони України нищать ворога на полі бою, тисячі й тисячі героїв віддали свої життя за незалежність України, за те, щоб українці і надалі залишалися вільними.
Ворог перетворює на руїни наші міста і села, але головне загарбники не можуть знищити — нашу свободу, нашу волю. На підконтрольній території українці можуть ходити з національними прапорами, відкрито демонструвати символіку рідної держави.
А от на окупованій території це неможливо, адже може коштувати не лише втрати здоров’я під час перебування “на підвалі”, а й життя. Та всупереч загрозам там діє рух опору «Жовта стрічка», учасники якого постійно нагадують землякам про Україну.
На знак підтримки українців в окупації, учасники обласного мистецького проєкту прикріпляли жовто-блакитні стрічки на герб. Розпочала це дійство перший заступник голови Бердянської РДА, депутат обласної ради Ірина Півень. Прикріпивши стрічку, Ірина Григорівна привітала усіх з державним святом.
"Золотий тризуб, що сяє на синьому тлі, є символом свободи, єдності, сили та віри в майбутнє. Сьогодні тризуб не тільки на шевронах у військовослужбовців, а і у серці кожного, хто бореться за незалежність і суверенітет України, наближає перемогу. Віримо в ЗСУ ! Слава Україні !", - сказала посадовиця
Ірина Півень, власне кажучи, є представницею двох окупованих громад: до призначення в Бердянську райдержадміністрацію вона багато років мешкала в місті Пологи, де працювала у місцевій РДА. Коли почалася повномасштабна війна, Ірина Григорівна разом з чоловіком приїхали з Полог у Запоріжжя, і додому подружжя вже не повернулося, бо там почали хазяйнувати окупанти.
Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства Національного університету «Запорізька політехніка» Георгій Шаповалов навів цікаві факти про державній символи і також прикріпив стрічку єдності на герб.
Слідом за ним це зробили начальник-військовий диригент військового оркестру частини 3029 НГУ, майор Ігор Ромалійський, вихованці Запорізького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», керівниця обласного художнього музею Інга Янкович і всі бажаючі.
Зі святом усіх присутніх привітав заступник директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Павло Мяло.
Після закінчення офіційної частини усі мали можливість переглянути виставку державних прапорів з автографами та побажаннями наших захисників.
А також - тематичну експозицію, на якій свої роботи демонстрували провідні майстри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, які представляли:
- Запорізький обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України (голова Сергій Москаленко);
- ГО «Запорізький колорит» (голова ради Наталія Бабенко);
- ТО «Самоцвіти Запоріжжя» (голова Лариса Васил'єва);
- ГО «Запорозькі Берегині» (голова правління Олена Шевчук);
- ЛО «Шедеври Гуляйпілля» (керівник Валентина Жовніренко);
- Кирилівську, Новенську та Якимівську територіальні громади.
З Днем Державного Герба України!
Фото Олени Златової