Академічний симфонічний оркестр і диригент Олександр Горлов представили авторську мистецьку програму «Європейське рандеву».

Вона об’єднала класичні шедеври з образами найвідоміших куточків континенту — від Зальцбурга до Провансу, від Карпат до Лазурового узбережжя.

Через тривалу повітряну тривогу шанувальники симфонічного оркестру вже почали хвилюватися, що концерт, якого вони чекали, адміністрація Запорізької обласної філармонії перенесе з міркувань безпеки на іншу дату. Але, на щастя, цього робити не довелося і зустріч поціновувачів класичної музики з чудовими музикантами відбулася.

Незмінні ведучі симфонічних концертів — Світлана Холод і Микола Петюк навели цікаві факти про композиторів, їхні твори, які прозвучали в програмі, і про міста та країни, де вони були написані.

Прозвучали твори Вольфганга Амадея Моцарта, Ріхарда Вагнера, Гектора Берліоза, Антоніна Дворжака, Каміля Сен-Санса, Левка Колодуба, Жоржа Бізе, Жака Ібера, Йоганнеса Брамса та П’єтро Масканьї.

Кожен епізод програми відкривав новий простір — загадковий архітектурний, хвилюючий емоційний, багатогранний історичний та натхненний культурний, сповнений глибоких сенсів і художньої витонченості.

“Родзинкою” став сольний виступ флейтистки Анастасії Косюк, яка дуже сподобалася публіці, про що свідчили бурхливі оплески і вигуки “браво!”. Її гра вирізнялася стилістичною витонченістю, дзвінкою прозорістю тембру й артистичною точністю.

Оркестр під керівництвом диригента Олександра Горлова будував музичний діалог між композиторами, просторами та епохами. Концертна програма «Європейське рандеву» пролетіла як одна мить, але публіка, звісно, встигла сповна насолодитися прекрасною музикою у виконанні високопрофесійних інструменталістів.

Звучання оркестру відтіняв і доповнював яскравий відеоряд, завдяки якому запоріжці побували в багатьох куточках світу.

«Дякую титанам Запорізького симфонічного оркестру і таким же слухачам! Ваша жага до мистецтва у прифронтовій філармонії заслуговує неймовірного музичного подарунку, який ми вже готуємо для вас. Чекаємо на закритті сезону 1 червня, це буде незабутньо», - написмала після концерту на своїй фейсбук-сторінці керівниця обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева.

Цікавий факт

Серед композиторів, які любили подорожувати, є справжній рекордсмен. 27 країн відвідав французький композитор 19 століття Каміль Сен-Санс. І що цікаво: лікарі з дитинства казали йому що він «приречений на коротке життя». Йому радили остерігатися всього і жити максимально обережно. А він жив доволі насиченим творчістю та подорожами життям.

У зрілому віці лікарі знову казали композитору про те, що немає такої хвороби, якою він не був би хворий. Коли він у 70 років зібрався до Африки, медики в один голос заявили, що це не лише безглуздо, а й у його ситуації надзвичайно небезпечно

. Але він нахчав на попередження і поїхав ... І прожив ще 16 років щасливого та сповненого враженнями життя.

«Якщо ви хочете жити довго, радісно, ​​яскраво, темпераментно, закохано – живіть», - казав композитор.

У програмі прозвучав відомий твір Сен-Санса - «Вакханалія» з опери «Самсон та Даліла», а на екрані слухачі побачили одну з загадкових пам’яток Франції – печеру Ласко, яку інколи називають «Сікстинською капелою первісного живопису». В таємничих лабіринтах добре збереглися малюнки, які були зроблені невідомими митцями 18-15 тис. до н. е. Це варто побачити на власні очі! , - впевнена ведуча концерту, мистецтвознавець  Світлана Холод

Фото: Запорізька обласна філармонія