Учні Комунального закладу загальної середньої освіти "Сузір'я" Оріхівської міської ради стали переможцями ІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості "Чарівна осінь".
Перше місце у номінації «Художній твір» зайняли Даніїл Перетятько (10-А клас) і Роман Коба (6-В), у номінації «Малюнок» - Злата Дем'яненко (5-А) і Катерина Красуля (6-А), у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» - Вікторія Рижа (7-А).
Головну нагороду конкурсу - Гран прі завоювала Валерія Савчук (7-В), яка представила свою роботу у номінації “Сучасне мистецтво”. Валерія художньо розмалювала свою маму і яскравий боді-арт у виконанні мешканки Оріхова вразив членів журі.
Переможці отримали грамоти, а кураторка учасників конкурсу — класна керівниця 9-В класу Віра Наріжна отримала від організаторів подяки “за підготовку учасників, невпинну підтримку та постійний розвиток дітей і юнацтва України”.
Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості "Чарівна осінь" у 2022 році започаткував освітній портал "Алаба", за організаційної підтримки ТОВ "Освітній портал" ТМ.
Як зазначають організатори, основна мета конкурсу - створення умов для духовного і культурного розвитку дітей, розкриття творчого потенціалу дітей та молоді, виховання художньо-естетичних смаків, популяризація різних видів творчої діяльності, сприяння збереженню національного мистецтва серед дітей та молоді, виявлення та розкриття молодих талантів.
Конкурс має і благодійну складову - частину отриманих організаційних (благодійних) внесків направлять на потреби ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.
Роботи члени журі оцінювали у таких номінаціях: «Малюнок»; «Декоративно-прикладне мистецтво (роботи з паперу/картону, вишивка, плетіння, лозоплетіння, витинання, пластилін, кераміка, бісероплетіння, гончарство, писанкарство, художній розпис, ковальство, народна/сучасна іграшка тощо); «Фотографія»; «Сучасне мистецтво» (графічний дизайн, ілюстрація, комп'ютерна графіка, анімація, мультиплікація, графіті, боді-арт тощо); «Художній твір» (вірш, есе, твір, оповідання, розповідь тощо); «Листівка»; «Читання вірша/тексту».
Кураторка учасників ІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості "Чарівна осінь" Віра Наріжна - вчитель зарубіжної літератури.
Віра Василівна розповідає, що і в минулому році її учні були переможцями цього конкурсу. А ще вони перемагали та були призерами конкурсу “Я люблю зарубіжну літературу”.
“Я дуже люблю свій предмет і як вчитель зарубіжної літератури завжди шукаю цікаві конкурси для учнів, - розповідає Віра Василівна. - . Так знайшла і “Золоту осінь”. Цей конкурс дає можливість розкрити таланти дітей, виявити потенціал кожного учасника. Учасникам треба було написати твір, намалювати малюнки, представити свою роботу і у номінаціях “Сучасне мистецтво” та “Декоративно-прикладне мистецтво”.
Ми — класики, для нас звичніше писати твори. Але цього разу я спонукала дітей не тільки до написання творів (серед цьогорічних переможців є і учні “Сузір’я” Роман Коба і Даніїл Перетятько), я запропонувала їм зробити творчі роботи, адже знаю, що деякі наші діти гарно малюють.
Наприклад, шестикласниця Катя Красуля дуже гарно малює, вона дуже талановита дівчинка. І семикласниця Вікторія Рижа дуже творча дитина, журі відзначило її роботу "Фрідріх Шиллер "Рукавичка", ми вивчали цю баладу..
Запросила і п’ятий клас. Вони прийшли до нас з молодшої ланки і мені хотілося, щоб вони відчули нашу атмосферу, щоб самостверджувалися, могли себе проявити. І є результат — Злата Дем'яненко серед переможців конкурсу.
Зазначу, що Нова Українська Школа дає змогу розвивати дітей. Зараз багато творчих завдань — намалювати, виліпити з пластиліну, зробити власноруч поробку.
Я завжди кажу, що знімаю капелюх перед вчителями початкових класів. Бо ми дітей з молодшої ланки отримуємо вже “готових” - вони вміють читати,писати, аналізувати, писати невеличкі твори, сенкани (це вірш, що складається з п'яти рядків)”.
Віра Наріжна підкреслює, що в успіхові дітей є також великий внесок вчителів української мови і літератури, і, звичайно, батьків. Якщо батьки цікавляться життям дитини, сприяють її всебічному розвитку, то дитина проявлятиме себе не тільки у навчанні, а й у творчості. Тому вчителька пропонує взяти участь у конкурсі не тільки дітям, вона надсилає інформацію про нього і їх батькам.
На вивчення предмета “зарубіжна література” відводиться одна година на тиждень. Віра Василівна викладає її у 5,6,7,9 і 11 класах.
“Кажу учням, що нам дуже поталанило, що є такий предмет. Чому? Тому що ми з ними подорожуємо. Сьогодні ми в Японії, дивимося карту, розмовляємо про традиції цієї країни, кімоно, бонсай, а наступного разу це вже Китай, потім Англія. Так і подорожуємо по світу. Головне — зацікавити учнів”, - розповідає вчителька.
Варто зазначити, що у 2024 році учні “Сузір’я” зайняли призові місця у багатьох конкурсах, у тому числі національного рівня. На початку наступного року в учбовому закладі підведуть підсумки.
Нагадаю, що вже багато років тут є традиція вшанування переможців і призерів предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань на щорічному урочистому заході “Зірки “Сузір’я”. Під час повномасштабного вторгнення традицію зберегли — урочистості проводять у Запоріжжі.
Фото надала Віра Наріжна