Сергій Спільник отримував зарплату і підвищену пенсію
Шість керівників обласних та спеціалізованої прокуратур написали заяви про звільнення. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.
За словами Андрія Костіна, у відставку йдуть керівники Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської та Черкаської обласних прокуратур, а також голова Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
"Всі вони отримували підвищені пенсії у зв'язку з вислугою років, призначені за рішенням суду. Триває службове розслідування щодо правомірності набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю та нарахування прокурорам пенсійних виплат", - говориться у повідомленні.
Запорізькою обласною прокуратурою керував Сергій Спільник, якого заступник Генерального прокурора Антон Войтенко представив колективу 6 квітня 2023 року.
Хоча, власне, представляти Сергія Івановича особливої потреби не було, так як він багато років пропрацював у цій прокуратурі.
Був начальником управління нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях, також очолював відділ нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру.
До призначення, з грудня 2020 року, працював заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури. Тобто, Сергій Спільник повернувся, так би мовити, у рідні стіни, але вже на найвищу посаду.
Цікаво, що незважаючи на роботу в Дніпропетровській облпрокуратурі, Сергій Спільник продовжував очолювати незалежну професійну спілку працівників прокуратури Запорізької області, яка була створена 22 березня 2011 року. Згідно інформації аналітичної онлайн-системи YouControl, він у цій громадській організації значиться керівником.
До речі, до Сергія Спільника запоріжця на керівну посаду в облпрокуратурі призначали у 2014 році. Після Революції Гідності цю посаду прогнозовано зайняв Олександр Шацький.
Після нього обласною прокуратурою керували "варяги" - Валерій Романов, який прославився численними скандалами, та Віктор Приходько.
В тему
У Запорізькій обласній прокуратурі з 287 співробітників 20 мають статус особи з інвалідністю, дві третини з них - чоловіки. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.
Там ініціювали службове розслідування, що стосується можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду.
- За кількістю прокурорів з інвалідністю Запорізька обласна прокуратура знаходиться в першій десятці своєрідного рейтингу, складеного Офісом Генпрокурора.
- В лідерах - Хмельницька та Черкаська області.