У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відкрилася обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва "Квіти Катерини Білокур".

Її організаторами виступили Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтва і відділ мистецтв бібліотеки.

Відкрили виставку головний бібліотекар відділу мистецтв ЗОУНБ Олена Савкіна і завідувач навчально-методичним кабінетом закладів спеціалізованої мистецької освіти КУ "Обласний методичний центр культури і мистецтва" ЗОР Світлана Сметаніна.

На конкурс серед учнів мистецьких шкіл «Квіти Катерини Білокур», який проводився 23-25 грудня 2024 року, надійшло понад 240 робіт.

Їх автори - учні мистецьких шкіл Запоріжжя, Вільнянська, Енергодара, Дніпрорудного, Бердянська, селищ Матвіївка та Михайлівка Запорізького району. Роботи надсилались в електронному вигляді.

Конкурс проводився у трьох номінаціях – «Живопис», «Графіка», «Декоративно-прикладне мистецтво». Вік учасників від 6 до 16 років включно.

Основна мета конкурсу – розкриття творчого потенціалу дітей та молоді, збереження та популяризація української самобутньої культури, виховання художньо-естетичних смаків у дітей та молоді, формування у підростаючого покоління національно-культурної ідентичності, та поваги до національних традицій.     

Після перегляду творчих робіт журі конкурсу визначило переможців.

Володаркою Гран-Прі стала Зубко Марія з роботою «Чарівний світ Катерини Білокур».

І місце в номінації «Живопис» вибороли: Клюєв Міхаіл, Бессмертна Анастасія, Єресько Вероніка, Клименко Діана, Клименко Поліна, Березовська Олександра, Приймак Орина, Філоненко Поліна, Чурілова Іванна, Кузнецова Анастасія.

І місце в номінації «Графіка» вибороли: Вельможко Злата, Подорожко Кіра, Комаріна Софія, Кухленко Марія, Мельникова Марія, Павленко Злата,

І місце в номінації «ДПМ» отримали: Дейнега Софія, Зайкіна Лілія, Гончаренко Кирил, Нужний Дмитро, Бинзар Єва, Павлюк Софія, Степченкова Наталія, Ведмідь Анна, Канцелярист Олеся, Линнік Катерина.

На виставці у бібліотеці представлено 50 робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

«У кожній роботі юних художників неповторне відчуття краси української землі, мальовниче відтворення природи, душевність нашого народу у кожній квітці, пелюстку, стеблинці. Дивосвіт квітів має певну магічну силу, що привертає увагу з першого погляду, а вміле поєднання кольорів робить полотна неповторними”, - розповіла Олена Савкіна.

Вона нагадала, що до повномасштабної війни такі виставки, у більш широкому форматі, проходили біля відділу мистецтв у фоє шостого поверху. Але зараз усі заходи у бібліотеці з міркувань безпеки проходять на першому поверсі (укриття облаштовано у підвальному приміщенні). У такому місцезнаходженні є великий плюс — виставки може побачити більша кількість відвідувачів.

Завідувач навчально-методичним кабінетом закладів спеціалізованої мистецької освіти КУ "Обласний методичний центр культури і мистецтва" ЗОР Світлана Сметаніна зазначила, що роботи учнів виконані у різних техніках. Серед них, зокрема, - живописні акварелі делікатних польових квітів, насичені гуашеві натюрморти та пейзажі, яскраві вітражі та розписна таця з кавуном.

«Наші талановиті учні передали у своїх малюнках емоції та настрій», - підкреслила Світлана Вікторівна.

Усі учасники виставки отримали дипломи за участь.

Фото ЗОУНБ і Світлани Сметаніної