Міжнародний день театру у Запорізькому обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені В.Г. Магара відзначили видовищною прем'єрою «TANGO cover versions» і відкриттям оновленої фотогалереї

Усього у фотогалереї 97 портретів акторів драми, балету і вокалу, музикантів оркестру, художніх керівників театру та керівників виробничих і адміністративного підрозділів. Це результат кропіткої праці фотохудожників Валерія Кошеленка і Ліани Краснопольської.

Робота тривала майже півтора місяця, було зроблено близько 4500 файлів, з яких у підсумку відібрали 97. Як розповів Валерій Кошеленко, були актори, які входили в образ буквально з першої хвилини, а були й такі, яких доводилося перезнімати по 2-3 зйомочних дні.

Музиканти оркестру фотографувалися з інструментами, а от артистам було запропоновано вибрати образ з вистави, у якій вони грають. Деякі обирали кілька, а потім намагалися обрати найкращий. Творчо працювали також гримери і перукарі театру. Вийшло дуже гарно!

У цей день також влаштували свято для ветеранів театру, які прослужили в театрі не один десяток років.

“Вони приходять на вистави і хоч вже не грають на сцені, завжди залишатимуться театралами. Ми їх любимо, цінимо, вони частина нашої театральної родини. І в цей особливий для нас усіх день ми хотіли приділити їм увагу”, - зазначила директор-художній керівник театру Наталія Власова.

Разом з привітаннями з нагоди професійного свята ветерани отримували й подарунки.

У фоє театру можна було подивитися на театральні костюми з вистав, працювали і фотозони, жінкам, зокрема, можна було вибрати головний убір і сфотографуватися з ним.

Гостей зустрічали живою музикою у виконанні артистів оркестру театру.  Перед виставою провели перформанс - бажаючі могли станцювали танго прямо у фоє.

Станцювали історію танго

"TANGO cover versions" - це танцювальне шоу з аргентинським колоритом, синтез музичних культур багатьох народів. Тут і південноафриканське кандомбе, і бразильська мілонга, кубинська хабанера, іспанський фламенко, полька, мазурка, європейський вальс.

Сюжетна лінія вистави побудована на історії танго, елементи якого можна побачити навіть в сучасних танцях.

"Наш театр спробував доторкнутися до фольклорної глибинної історії танцю танго. Це танцювально-музичне дійство, де головна героїня проведе глядачів від зародження цього танцю до сьогоднішнього дня", - розповіла директорка-художня керівниця театру імені Магара Наталія Власова.

Роль маестрос - жінки, що все життя танцює танго і постає гуру цього мистецтва, грає балетмейстерка-постановниця театру Тамара Боброва, яка віддала магарівській сцені майже шістдесят років. Це, безперечно, родзинка шоу.

Вистава "TANGO cover versions" — найбільш масовий проєкт театру: у музично-танцювальному шоу задіяні артисти балету і майже всі актори драми і вокалу, а ще музиканти оркестру, які знаходяться весь час не в оркестровій ямі, а на сцені.

Публіка насолодилася виконавською майстерністю блискучих солістів - першої скрипки Ксенії Кизюн, піаніста Ігоря Тодики і акордеоніста, заступника директора театру Сергія Пелюка. Всього, до слова, сьогодні у театрі в Запоріжжі працюють 127 артистів.

Режисерка-постановниця, авторка сценографії та костюмів Тетяна Лещова працювала над виставою онлайн, оскільки з дитиною знаходиться за кордоном.

"Тетяна Лещова підключається онлайн на репетиції, на наші наради. Але онлайн, звісно, не замінить живих діалогів. Чесно кажучи, основне навантаження виконала заслужена артистка України Тетяна Астаф'єва, завдяки їй відбулась прем'єра", - Наталія Власова.

«TANGO cover versions» показували два дня поспіль і щоразу у залі був аншлаг. Виставу глядачам представляла керівниця театру Наталія Власова. Після її закінчення публіка довго аплодувала артистам і не хотіла відпускати їх зі сцени.

До слова, перший прем’єрний день завершився феєєрично для провідної акторки театру Наталії Зубик: Наталія Власова зі сцени оголосила, що указом Президента України їй присвоєно почесне звання “заслужена артистка України”. Для Наталі це, без сумніву, стало вагомим подарунком до професійного свята. Кажуть, вона була просто шокована такою приємною новиною!

Трішки подробиць про танго

Розповідає завідуюча літературно-художньою частиною театру імені Магара Наталія Ігнатьєва:

"Танго не просто танець – це ціла культура, мистецтво. Наша вистава «TANGO cover versions» – легкий дотик до цієї культури, вивчати яку можна все життя. Втім, незалежно від того, чи ви новачок у танго, чи вже знавець і шанувальник бразильської мілонги, південноафриканського кандомбе, аргентинського гаучо – будьте впевнені, ми знайшли спосіб вразити вас, створивши захопливе видовище.

Танго має свої правила, вимоги, свою термінологію. Так, усіх, хто танцює танго, називають тангерос. Жінка, що танцює танго – тангера, чоловік – тангеро. Мілонга – це і танець, споріднений із танго, і власне вечір, на якому танцюють аргентинське танго. На мілонгах діють певні правила поведінки – ко́дігос (ісп. códigos – кодекси).

Під час мілонги запрошують не на один танець, а на декілька – це називається танда. Танда – це необхідний і достатній час для того, щоб встановити контакт, прожити спільну історію, наситити почуття та м’яко розлучитися.

Буває, танда починається здивуванням та дискомфортом, а закінчується повним порозумінням. Буває, однієї танди замало, щоб пристосуватися одне до одного і пара відчуває, що їм ще є про що танцювати.

У виставі «TANGO cover versions» задіяний оркестр і ансамбль театру, а тангерос – це всі артисти балету і майже всі драматичні актори і вокалісти – молодь, середнє покоління. Вони танцюють, співають, перевтілюються. Для багатьох (відкриємо вам секрет!) ця вистава стала першим глибоким зануренням у тему танго. У виставі є й інші родзинки.

Сюжетну лінію вистави побудовано на історії танго, розказаній – тобто протанцьованій і прожитій – маестрос і її ученицею, та всіма тангерос. У певному сенсі, все танцювальне шоу – це наша театральна мілонга, в якій кожна нова сцена – якийсь епізод з історії танцю, що розкриває етнічні, соціальні та естетичні нюанси, не притаманні звичному для нас салонному танго, яке ми бачимо на паркеті або в кіно.

Відгуки глядачів

Денис Симаков, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №15, депутат Запорізької міської ради:

"З великим задоволенням відвідав разом з дружиною музичну виставу «TANGO cover version». Дві години на сцені танго! Почуття, натхнення та пристрасть. Від танго минулого до танго сучасного. Живий звук. Симфонічний оркестр. Роздуми про кохання. Ця вистава просто ковток свіжого повітря.

Хочу зазначити, що з приходом нової директорки театру Наталії Власової він зазвучав новими фарбами, молодими обличчями, крутезними постановками та сучасністю.

Особливо приємно було бачити на сцені своїх випускниць Наталію Падафет та Анну Акішину (Тодика). Повний зал глядачів. Оплески зривались після кожного номеру, крики "браво" наприкінці вистави.

Дуже пишаюсь, що в нашому незламному місті є такий театр. Є талановиті та професійні актори та акторки, музиканти, співаки та всі, хто має відношення до мистецтва! Дякуємо! Аплодуємо стоячи! Бравісімо!"

Тетяна Боярова, проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій:

"Я завжди любила театр….Але ті вистави, що зараз дають у нашому улюбленому запорізькому театрі імені Володимира Магара, то на межі чуттєвості, філософії, таланту та високих людських почуттів!!!
 
Сьогодні там давали «TANGO cover version “!!! Це було неперевершено!!! Відкрила виставу розкішна у своїй досконалості Наталія Власова, директор - художній керівник театру! ( до речі, це так по людськи, коли вас зустрічає господарка вечора, коли вона говорить до глядачів з повагою та шаною) І Вона задала тон!! Високий, пронизливий, чуттєвий!!
 
Я особисто закохалася у маестрос Тамару Боброву!! Вона так майстерно провела крізь всю виставу філософську думку про невмирущу любов та пристрасть, що це все ще треба осмислити (чим я і займуся зі своїми панянками з «Ліги досконалості ЗІЕІТ!)
Музика, вокал, ТАНЕЦЬ - все на найвищому рівні!! Це просто треба бачити!! Це просто необхідно відчути!! Дякую, ТЕАТР!!!"
 

Цікаві факти

  • Аргентинське танго – це синтез музичних культур багатьох народів, етнічно строката суміш впливів, привнесених мігрантами з різних країн наприкінці ХІХ – початку ХХ століття. Південноафриканське кандомбе, бразильська мілонга, кубинська хабанера, іспанський фламенко, полька, мазурка, європейський вальс…
  • На межі минулого та позаминулого століть Аргентина пережила кілька потужних хвиль еміграції з Євразійського континенту, а Буенос-Айрес став «портом останньої надії для всіх митців і музикантів, які дорогою сюди збирали всю музику».
  • 30 вересня 2009 року на прохання міст Буенос-Айреса й Монтевідео ЮНЕСКО визнало танго нематеріальною культурною спадщиною людства.
  • Міжнародний день танго відзначається 11 грудня, у день народження аргентинського співака та кіноактора, знаменитого «короля танго» Карлоса Гарделя (Carlos Gardel, 1887/1890- 1935).

Фото авторки, Ліани Краснопольської та з фейсбук-сторінки театру імені Магара