Випускний вечір КЗ “Опорний заклад загальної середньої освіти “Сузір’я” Оріхівської міської ради пройшов у великій залі обласного центра молоді, яку вщерть заповнили випускники, їхні батьки, вчителі та гості.

Вже третє свято прощання зі школою оріхів’яни проводять не в рідному місті, яке ворог постійно обстрілює, а у Запоріжжі, де освітній заклад  відновив свою роботу у 2022 році. Будівля “Сузір’я”, на жаль, зруйнована...

Війна відмінила і традицію зустрічі світанку, якою закінчувалися випускні у мирному Оріхові. Десь о п’ятій ранку випускники йшли на  міст, випускали в небо повітряні кульки і разом з сонцем зустрічали початок дорослого життя. Міст, як і школа, зруйнований ворожими обстрілами.

Навчальний рік, який закінчився, ознаменувався для учнів та вчителів оріхівського закладу освіти надзвичайно радісною подією — вони повернулися до очного навчання.

У лютому гімназія отримала два кабінети у підземній школі “Січового колегіуму”, що дало можливість повернути дітей у класи.

Але не зважаючи на складні умови, у яких проходило навчання, учні демонстрували вражаючі успіхи на предметних олімпіадах, численних конкурсах різного рівня, включаючи міжнародний!  Переможців та призерів вшановували на традиційному святі “Зірковий Олімп”, і їх було чимало!

Прекрасні досягнення і у випускників. За словами директора КЗ “Опорний заклад загальної середньої освіти “Сузір’я” Оріхівської міської ради Наталії Кудіної, цьогоріч навчання завершили 42 одиннадцятикласника. 16 з них випущені із закладу освіти зі свідоцтвами про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою.

Окрім свідоцтва з відзнакою, найкращі учні отримали з рук Наталії Степанівни ще й золоті медалі. Хоча Міністерство освіти й науки України з цього року відмінило нагородження медалями, керівниці “Сузір’я” вдалося домовитися і викупити у міністерства найвищі нагороди для найбільш старанних одиннадцятикласників.

Свої імена в літопис “Сузір’я” вписали учні 11-А і 11-Б класів: Єлизавета Бєлова, Анастасія Галутва, Анастасія Діхтяр, Аріана Жолоб, Нікіта Задорожній, Евеліна Захарова, Костянтин Іванов, Давід Калашніков, Єлизавета Лісаченко, Олександр Маруєв, Софія Молоткова, Матвій Петровський, Валерія Роговська, Павло Романов, Роман Романов і Тімофєй Ткаченко.

До слова, учні 11-А класу  Єлизавета Бєлова, Анастасія Галутва і Олександр Маруєв були серед найкращих випускників Запорізької області, яких за досягнуті визначні результати на Хортиці нагороджували керівники області і міста. 

Це учні, які не лише закінчили навчання з відмінними результатами, а й виявили себе як активні, цілеспрямовані, творчі особистості. Вони є активними учасниками та переможцями міських, обласних та Всеукраїнських олімпіад, конкурсів та проєктів.

Ще двоє випускників (їх не було на випускному) разом зі свідоцтвом звичайного зразка отримають Похвальні грамоти “За особливі досягнення у вивченні окремих предметів”: Дар’я Іщенко — з інформатики та фізичної культури, Анастасія Юшко — з української літератури та інформатики.

...Це був щемливий вечір прощання з дитинством, теплих спогадів про шкільні роки, обіймів з однокласниками, вчителями. Побувати на святі змогли лише 22 випускники з 42-х: решта знаходиться за межами Запоріжжя, у тому числі й за кордоном. А от кілька оріхів’ян наважилися подолати тисячі кілометрів - щоб побачитися з однокласниками і вчителями, вони приїхали з Німеччини, Нідерландів, Франції та Польщі.

Випусників присутні зустрічали оваціями! Класний керівник 11-А і 11-Б класів Оксана Сєліванова (ще одною “класною мамою” на вечорі називали Яну Іллівну Свириденко) розповідала про кожного учня чи ученицю, вони піднімалися на сцену, а на екрані у цей час з’являлося їхнє дитяче фото. Це було так мило!

Сценарій свята, який написала вчителька Олена Гур’єва, передбачав багато “родзинок”.

Перша - ведучі почергово запрошували зайняти свої почесні місця випускників, які мріють стати вчителями з різних навчальних предметів, будуть вступати на медицину, хочуть стати пожежниками чи поліцейськими, хочуть обрати юридичну справу і обиратимуть  професію за покликом серця.

І що ж ви думаєте? Стати вчителем не збирається жоден, що, звісно, трохи засмутило директорку Наталію Кудіну...

Але тішить те, що найбільше було випускників, які збираються обрати професію за покликом серця. А це ж так багато значить — любити свою роботу всім серцем і душею!

А ще на святі випускники проголошували “абетку учителя” (кожен предметник міг впізнати свої фрази), співали, вітали батьків і вчителів, дуже красивим і щемним був прощальний вальс, який хлопці і дівчата готували кілька тижнів.

Вчителів, до слова, чекали не тільки квіти, подарунки, а й випробування — їм треба було за стислий проміжок часу розгадати “шкільні ребуси”, у яких були зашифровані слова з різних предметів. Педагоги, звичайно, гідно справилися з усіма завданнями.

Ці вже майже дорослі юнаки і дівчата прийшли в “Сузір’я” в 2014 році, коли на Сході України вже йшла російсько-українська війна, яку спочатку називали АТО (Антитерористична операція), а згодом — ООС (Операція об’єднаних Сил).

У захоплюючий світ знань їх повели перші вчителі - Наталя Миколаївна Крат і Тетяна Григорівна Таран. Вони прийшли на свято розділити радість зі своїми колишніми вихованцями.

На випускному звучало багато теплих слів на адресу винуватців урочистостей, їхніх батьків та вчителів. З вітальними промовами виступили  перший заступник начальника Оріхівської МВА Анна Андрієшина, директор “Сузір’я” Наталія Кудіна, перша вчителька Наталія Крат, класна керівниця Оксана Сєліванова, представники батьківської спільноти.

- Хочу побажати одного — сміливо крокуйте вперед, досягайте своїх цілей. Не бійтеся, йдіть за покликом свого серця. Але ніколи не забувайте, якою ціною наша країна бореться за нашу незалежність. Слава Україні!”, - привітала випускників Анна Андрієшина.

Наталія Кудіна щиросердно дякувала випускникам, їхнім батькам і колегам-вчителям. В першу чергу Наталія Степанівна звернулася до 11-класників:

- Ви перегортаєте останню сторінку свого шкільного життя. Випускний для вас — довгоочікувана подія. Всупереч війні, це свято сповнене надії на мир та перемогу. Відсьогодні ви йдете у доросле життя, де на вас чекають нові випробування і нові досягнення.

Але запам’ятайте: школа повинна залишитися назавжди приємним спогадом про дитинство та юність, місцем, де ви знайшли вірних друзів, отримали перші перемоги, загартовували свій характер, навчилися відповідальності.

Отримані знання — це ваше безцінне багатство, яке слугуватиме вам в подальші роки. Ви гордість і надія школи!

Війна змусила вас подорослішати завчасно. Дякую, діти, за мужність, зібраність. Ви докладали багато сил, щоб вчасно виконувати завдання, готувати уроки, приходити на заняття в підземну школу.

Дякую за витримку і за те, що були терплячими до нас. Дякую за досвід, який ми здобували разом! Дякую за постійні теплі обійми!

Ви ж, у свою чергу, подякуйте вчителям за знання і тепло, яке вони віддавали вам протягом цих років. За велике серце, за непохитну віру в здібності кожного. За те, що стали для вас щирими друзями, мудрими і справедливими порадниками.

Дякуйте своїм батькам за безмежну любов і турботу, вони завжди підтримували всі ваші починання і зігрівали вас теплом своїх сердець. Відмінного вам, діти, старту на життєвому шляху!"

Колегам Наталя Степанівна подякувала за те, що вчили і виховували наше майбутнє, високо тримаючи планку навчання, а батькам випускників - за підтримку дітей у цей нелегкий час і вклад у розвиток “Сузір’я”. Найбільш активним мамам за злагоджену роботу в батьківському колективі Наталія Кудіна вручила подяки.

Перша вчителька одиннадцятикласників Наталія Крат згадала, якими вони 1 вересня 2014-го прийшли в школу.

“Сьогодні я радію і хвилююся разом з вами. Пам’ятаю, якими ви прийшли до першого класу — трішки налякані, але сповнені надій. Попри усі страхи, ви сіли за парти і ми разом помандрували шляхом знань.

Ми вчилися читати, писати, рахувати, досліджувати навколишній світ. Ставили перші вистави, брали участь у конкурсах та олімпіадах.

Головне — ми навчилися вірити в найкраще! Ви виросли відповідальними, добрими, сміливими, навчилися підтримувати один одного, бути пліч-о-пліч у найскладніші хвилини.

Ваше дитинство в роки війни стало фундаментом вашої сили. Дорогі мої, ідіть вперед з вірою в себе! Пишаюся вами безмежно! Нехай ваше майбутнє буде мирним, яскравим, сповненим натхнення і перемог!”, - побажала Наталія Миколаївна.

Про те, як випускники люблять і поважають свою класну керівницю Оксану Сєліванову, промовисто говорить такий факт: коли ведуча запросила Оксану Василівну на сцену, хлопці й дівчата піднялися і стали аплодувати.

І це не дивно! Адже її представили так: “Яскрава і неординарна! Наполеглива, дістане з іншого кінця світу, якщо ти не на онлайн-уроці чи щось не здав. Завжди за будь-який hype і trouble! Генератор ідей і джерело незабутніх вражень! Одна така в усьому світі, неповторна Оксана Василівна!”.

Класний керівник 11-А і 11-Б класів - вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель методист. Педагогічний стаж Оксани Василівни — 32 роки, класним керівником - 27 років. Для Оксани Сєліванової нинішній випуск - четвертий випуск вихованців у доросле життя.

“Сьогодні особливий для вас день — день, коли ви прощаєтесь зі школою. А я пам’ятаю, коли привела вас у 5-й клас. Пам’ятаю перші контрольні, перші сварки, перші обійми. Пам’ятаю дні, коли ви нічого не хотіли і дні, коли ваші очі горіли від радості. Впевнена, що ви будете сумувати за моїми смс-ками о 22.00, за моїми дзвінками-нагадуваннями, що вже почався урок, а вас немає.

Не забувайте про наші обіймашки-цілувашки. Разом ми були класом, а не просто списком в журналі. Разом ми були маленькою країною, де кожен був неповторним. Дякую за те, що ви були не просто моїми учнями, а були друзями. Ви назавжди залишитеся в моїй пам’яті і в серці. Пишаюся вами. І завжди чекаю в школі!

Оксана Василівна також подякувала батькам за підтримку, турботу, терпіння і допомогу, а колегам — за невтомну працю, завдяки чому учні мають чудові знання. “Я обожнюю вас, колеги”, - зізналася Оксана Сєліванова.

А в інтерв’ю нашому виданню Оксана Василівна підкреслила, що "дуже рада, що в неї два чудових випускних класи".

“Вони досягли найкращих результатів: 18 відмінників із 42 (двоє не отримають золоті медалі і свідоцтва з відзнакою, оскільки не були відмінниками у 10-у класі. - Авт.), решта — хорошисти. Вони є переможцями і призерами олімпіад, конкурсів. Я цим пишаюся!”, - поділилася класна керівниця 11-А і 11-Б класів.

Представники батьківської спільноти дякували випускникам, вчителям і особливо — директору школи Наталії Кудіній, за організацію учбового процесу.

“Мій син Матвій закінчив 11 клас з відзнакою, - розповіла “Трудовій славі” Оксана Петровська. - В першу чергу хочу подякувати класним керівникам, які його підтримували всі ці роки. А Наталії Степанівні хочу подякуватиза за те, що зберегла нашу колиску — школу. Так, не вдалося зберегти її стіни в Оріхові, але Наталія Степанівна зберегла головне — душу і серце. І ми вдячні, що закінчуємо рідне “Сузір’я”.

Серед найкращих випускників — Єлизавета Бєлова, яка з відзнакою закінчила 11-А клас. Протягом року дівчина активно брала участь у предметних олімпіадах та різних конкурсах.

Основні її досягнення: фіналістка Восьмого Всеукраїнського турніру юних хіміків; фіналістка ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпіади з біології; І місце у Всеукраїнському відкритому інтерактивному конкурсі МАН-ЮНІОР ЕРУДИТ на засадах STEM-освіти в номінації ЕКОЛОГ- ЮНІОР; І місце ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, біології. Своє майбутнє дівчина пов’язує з медициною.

«Буду сумувати за однокласниками, бо це моя найближча, після родини, сім’я, мої найближчі люди, з якими я проводила час,. - каже Єлизавета. - Сподіваюся, ми будемо зустрічатися після випуску, хоча, звісно, пороз’їжджаємося у різні міста і навіть країни.

Найкращі мої спогади пов’язані з вчителями. Вони дружелюбні, завжди йшли на контакт з нами, з нашими батьками. Я дуже вдячна нашим викладачам за можливість досягти успіхів — мене нагороджували на олімпіадах з хімії, біології, англійської мови, історії. Я потрапила в число кращих учнів Запорізького району, за що також хочу подякувати нашій школі”, - розповіла Єлизавета Бєлова.

Урочиста частина випускного вечора закінчилася традиційним прощальним вальсом “Сузір’я” - випускники кружлялися по залу разом з батьками. У доросле життя хлопці й дівчата  виходили під рушниками, які тримали їхні тата й мами.

Загальне фото на пам’ять, і ось вже в небо злітають жовті і блакитні кульки. Прощавай, школо! Прощавай, рідне “Сузір’я”!

Абетка мовою шкільних вчителів

  • А – а подивіться, хто це зайшов до класу?
  • Б – боже, ти знову їсиш на уроці!
  • В – ви колись заспокоїтесь, чи ні?
  • Г – горенько моє, де ж твій зошит?
  • Д – давай щоденник, двієчнику!
  • Е – екзамени чи НМТ на носі, що ви собі думаєте?
  • Є – є добровольці на прибирання класу?
  • Ж – жаль, що ваші батьки постійно зайняті.
  • З – запам’ятайте: знання – це сила.
  • І – і звідки ти взявся на мою голову?
  • Ї – їхали–їхали і нарешті приїхали.
  • К – коли ж це все закінчиться, ви мені поясніть.
  • Л – люди ви чи не люди?
  • М – мені не подобається ваша підготовка до уроку.
  • Н – не треба мене заспокоювати.
  • О – о Господи! Знову запізнилися!
  • П – просто геніально! Ти прийшов на урок.
  • Р – розвернись, будь ласка, дошка праворуч.
  • С – сядь і не нервуй мене.
  • Т – ти ще й палиш?
  • У – у кого знову дзвенить мобільний?
  • Ф – феноменальна пам’ять, я вражена.
  • Х – хто заховав його щоденник, підкиньте назад.
  • Ц – цікаво, хто бажає розповісти тему уроку?
  • Ч – чия шпаргалка, я вас питаю?
  • Ш – шикарно виглядаєш, але в школу так не одягаються.
  • Щ – щоденники на стіл всі виклали.
  • Ь – (випускник погрожує кулаком)
  • Я – я викликаю батьків до школи!